biedny Accurender ?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

biedny Accurender ?

Post autor: pies »

Mam Accurendera pod Autocada i choć z niego już od kilku lat nie korzystam (w VIZie wiziualizacje lepiej wychodzą ) to wersja Revitowa jest znacznie zubożona.
Czy jest jakaś możliwość zainstalowania pełnego Accurendera pod Revita?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

up-ja tez potrzebuję

Post autor: ada_mowska »

accurender faktycznie mogłby posiadac wiecej funkcji
ale jednocześnie nie obciążać tak bardzo kompa-mój, mimo, że niezły gotuje się przy renderingach.. :cry:
iza_k

Post autor: iza_k »

Dołączam się do pytania dotyczącego accurendera - przymierzam się do zakupu pakietu Revita i bardzo interesuje mnie na czym polega różnica pomiędzy pełną wersją accurendera a modułem obecnym w Revicie??
Obecnie przy tworzeniu wizualizacji posługuję się normalną wersją accurendera
z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

ACCURENDER

Post autor: pies »

W stosunku do "prawdziwego" ACCU REVITowy nie ma modułu do edytowania i tworzenia roślin oraz animacji.
Jeśli rozważasz zakup REVITa i masz ACCURENDERa, to prawdopodobnie stoisz przed wyborem REVIT czy ARCHITECTURAL :-D
W komplecie z REVITem otrzymuje się AUTOCADa więc pewnie można (jeszcze nie próbowałem) posiłkować się pełnym ACCU. Do codziennej pracy, renderingi z biednego ACCURENDERa są wystarczające, do poważnych prac on się i tak nie bardzo nadaje.
Gorąco polecam REVITa, ja pracowałem kilka lat w ARCHITECTURALu i uważam, że podjąłem właściwą decyzję. Czasem muszę coś zrobić w ADT (gdyż mam w nim opracowane dokumentacje kilku obiektów), to wracam do tego programu z niechecią.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

widzę że ostatni post jest ze stycznia a teraz testuję Revita 9 nie wiem jak we wcześniejszych wersjach ale w tej nie ma ograniczeń jakie opisujecie tzn - można edytować rośliny a nimację tworzy się przez wybranie przy eksporcie do avi opcji rendering
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

bo 9 sie trochu rozni od 8 :wink:
pozdro
slaw 8)
karolw
Posty: 99
Rejestracja: 31 paź 2006, 22:16

Post autor: karolw »

czaść
z tego co przeczytałem i zobaczyłem nawet na stronach accurendera, nie jest to program w zadnym stopnu konkurencyjny z 3dsmaxem jezeli chodzi o finalna prezentacje. czy pracuje ktoś w systemie revit max? jezeli tak to czy sa problemy z nadawaniem materiałów?
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Witam
O ile wiem to jest plugin do Revita, który pozwala eksportować ustawienia bezpośrednio do Autodesk Viz. Nie korzystałem jednak nigdy z niego ponieważ nie dysponuję ani Viz'em ani Max'em. Czytałem kiedyś na zagranicznych forach, że polecają przypisywanie materiałów w Vizie (co jest bardzo łatwe) i Ciebie tez tam odsyłam. Nie wiem też jak zachowują się światła i kamery. Pracowałem długo na Vizie, a potem na VizRenderze (załącznik do ADT) i ustawienia kamer, świateł i materiałów wydają mi się dużo łatwiejsze w tamtych programach, także szybkość renderu jest dużo większa niż w AccuRenderze. Mam nadzieję, że kiedy Revit "wciągnie" ADT co dołożą mu render ze stajni Disreet. Polecam też Blendera - na dzień dzisiejszy darmowy o dużych możliwościach. Można tez pokusić się o pracę z silnikiem Maxwella albo poczekać na VRaya jako oddzielny program. I ten ostatni pewnie powali na kolana wszystkich. Czego sobie i Wam serdecznie życzę.
pozdrawiam
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

a póki co pozostaje nam walka Accurenderem;) Kiedy AR wspópracuje jako nakładka na AutoCada to dokładność modelowania zależy od tego jak mocno zbliżymy się do obiektu w oknie autocada (manewr ten dotyczy sytuacji kiedy renderujemy scenę w AR) Natomiast w revicie zauważyłem, że dokładność renderingu zależy od tego jaką skalę ustawimy
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Sprawdzałem eksport modeli Revita do VIZa. Robi się to przez format DWG. Na pierwszy rzut oka działa bez zarzutu. Jak wejdę w to głębiej (czyli opanuję VIZa :) ) to opowiem.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ