hatche

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

hatche

Post autor: pidzikol »

Mam pytanie!
Dlaczego kreskowanie ktore dodalem do powieszchni wyswietla sie zawsze tak jakbym widzial je z przodu. Przykladowo mam polac dachu w elewacji z dachowka ktora w jest w skrocie a w revicie kreskowanie na jej powierzchi widac tak jak z przodu. Kolejna rzecz to sklalowanie. Gdy zmieniam skale rysunku to owszem kreskowanie przekrojow fajnie ze sie zmienia ale po jakiego dziada zmienia mi sie skala cegly albo dachowki. Jesli sie nie da z tym nic zrobic to uwazam ze w tej kwestii wole ADT... :?
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
W momencie kiedy przypisujesz kresowanie do płaszczyzny masz do wyboru dwie opcje kreskowania: "drafting" i "model". Kresowanie typu "drafting" podlega skalowaniu oraz jest układane prostopadle do ekranu. Kreskowanie typu "model" ma stałą skalę niezależna od skali jaką ustawiasz dla widoku. Nie jestem pewien czy następuje obracanie kreskowania prostopadle do ekranu - ale chyba nie - sprawdź.
JP
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

dzieki

Post autor: pidzikol »

Wielkie dzieki a juz myslalem ze sie nie da... Revit OK
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

wlasnie mialem ten sam problem ..... i jak widac samopomoc revitowa na forum ma sens

rowniez dziekuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ