parametr %

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

parametr %

Post autor: pidzikol »

Witam
Kolejne pytanie na temat parametrow. Czy jest mozliwosc dodania takiego parametru do obejetnie jakiej rodziny by moc w projekcie wpisac wspolczynnik skali. Bo czasem jak chce sie zparametryzowac np detal gdzie mam duzo roznej grafiki i zeby powiekszylo mi sie wszystko rownomiernie to jest prawie niemozliwe do zrobienia bo tyle trzeba stworzyc roznych powiazan a taki parametr zalatwilby to bezbolesnie. Cos na ksztalt bloku dwg gdzie we wlasciwosciach mozna bylo sterowac skala w trzech wymiarach :)
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Jakub Góralski »

Jeżeli wprowadzisz parametr (n.p. a), który będize pełnił rolę współczynnika i przemnożysz przez niego parametry, które chcesz skalować, to to powinno załatwić sprawę. Zmieniając wartość jedego współczynnika modyfikujesz wszystkie parametry (oczywiście te pomnożone prze niego) za jednym zamachem.
Daj znać czy to załatwia sprawę.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

hmm

Post autor: pidzikol »

Dziekuje za rade ale nie wiem jak mam sie do tego zabrac. Nie wiem czy ten parametr mam zrobic w rodzinie czy w projekcie jako parametr projektu. Jak mam go nazwac, jaka ustalic dziedzine, jaki typ. Czy ma byc wspoldzielony itd. Narazie jestem na etapie parametrow okreslajacych wielkosci, opisy wstawionych rodzin, opisy tabelek, ale wiem ze parametryzowac mozna prawie wszystko stad moj wczesniejszy post.
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

aha

Post autor: pidzikol »

A i jeszcze jedno gdzie sie okresla formule dla takich parametrow. Bo jesli on ma byc mnoznikiem dla innych parametrow to trzeba gdzies to ustawic...
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Przykłąd

Post autor: Jakub Góralski »

Przesyłam prosty przykład. Słup, w kórym szerokość i głębokość są sterowane współczynnikiem.
Standardowy szablon rodziny słupa zawiera dwa parametry:
Width - Szerokość
Depth - Głębokość

Dodałem 3 nowe parametry

"a" - tu będzie się podawać głębokość
"b" - tu będzie się podawać szerokość
"Ws" - współczynnik

Następnie wprowadzeniu powyższych parametrów wpisałem formuły (skarjne pole z prawej strony w linijce parametru):
Width=b*Ws
Depth=a*Ws

Od tej pory podane wymiary "a" i "b" są mnożone przez "Ws" dając faktyczne wymiary słupa.

"Ws" = 1 to Width=b i Depth=a
"Ws" = 0... to posypią się wiązania :-)

To tylko wydaje się trudne...

Powodzenia
Załączniki
Słup_współczynnik.rfa
(176 KiB) Pobrany 394 razy
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
ODPOWIEDZ