revit vs. architectural

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Prosba do piter13
podaj adres strony gdzie można zobaczyc twoje renderingi
13piter
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:11

Post autor: 13piter »

Na mojej stronie są obrazki już dość stare. Mogę przesłać próbki mailem.
13piter
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:11

Post autor: 13piter »

do mkprojekt - nie zalogowałem się wtedy...bryły modeluję w acadzie, sprzęt pentium 2,6, 2GB RAM dual czanel, karta graf: PixelGFFX 5600 256 MB
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Czy ściany i inne elementy modelowane w revit sa bryłami czy facemi. Pytam bo kiedyś modelowałem w acad facami i pogrubianiem polilinii. Przy eksporcie do 3dsViz niestety większość elementów traciła swoje parametry. Wróciłem wiec do "solidów". Rzeczywiście face renderowały się w Accu duzo szybciej a pliki były "o niebo " lżejsze. Ciekaw jestem jak eksportuje Revit bryły do Acad. Czym stają sie w Acadzie : solidami czy facemi?
Może ktos z uzytkowników w owlnej chwili sprawdzi i odpisze.
Gość

Post autor: Gość »

Jeszcze jedno pytanie.
Jak wymieniacie dane z branżystami? Pytam bo, niektóre pracownie, z którymi pracuję zostały przy Autocadzie 2000. Czy nie ma jakiś strat informacji przy wymianie?
pzdr
mirek
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Przepraszam
nie zalogowałem się
to pytanie o wymianę z branżystami to moje
pzdr
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Dosyć dobry eksport do Aotocada (z możliwością lokawania na warstwach i dużo wariantowych ustawień). Nie zagłębiałem się w to na razie - eksportowałem tylko podkłady dla konstruktora (nie było problemów - nie ma strat informacji) i model (w dwg występuje jako zbudowany z fejsów)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Branżystom eksportuję płaskie rzuty i przekroje, a wentylator ;) pracuje w 3D, więc na dokładkę dostaje model. Eksport z REVITA do DWG jest lepszy niż z ADT, to głównie ten eksport spowodował, że uciekam od ADT do tej pory :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Gość

Re: REVIT czy ADT?

Post autor: Gość »

pies pisze: CADKON jest spolszczony, ale nie do końca i tu przydaje się znajomość czeskiego !! :-) poza tym przy instalacji robi co chce i trudno jest go posadzić inaczej niż domyślnie.
cadkon do ADT2006 jest już spolszczony całkowicie.
Podobno patch już w drodze - ma być wreszcie całkowicie "polska" tabela zestawienia stolarki. Instalacja jest lepiej dopracowana - da się nawet posadzić cały content na serwerze dla sieciówki.

pozdr
-polop-
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

cadkon do ADT2006 jest już spolszczony całkowicie.
Cóż jak dla mnie to co najmniej o rok za późno, zdecydowałem się na REVITa z AUTOCADem i jestem z tej decyzji zadowolony.
Tak na marginesie: AUTOCAD 2006 jest piękny, ale to już zupełnie inna historia.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam,

ja również nie żałuję przejścia na Revita. ADT w założeniach super, ale zbudowany na bazie autocada i nie jest w stanie pokonać wynikających z tego ograniczeń, a Revit to tak naprawdę program do projektowania, a nie rysowania. Revita trzeba poznać, przejść przez "drzwi" i wtedy zaczyna się bajka.

P.S. Ostatnio bawiłem się w Revicie dachami opartymi na płaszczyznach krzywoliniowych - to się naprawdę da bezboleśnie zrobić w tym programie. Można np importować dowolne płaszczyzny z autocada i na ich bazie tworzyć dachy. Miodzio.

Nie wracam do ADT za żadne skarby! :D

A dla Revitowców garstka symobli 2d do kuchni.
Załączniki
symbole 2d - kuchnia.zip
(603.81 KiB) Pobrany 640 razy
oswald

porównanie

Post autor: oswald »

Witam serdecznie
Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi o porównaniu oprogramowania
moje zadanie jest następujące :
architektura -wyłacznie revit i tylko to
bardzie skomplikowane budynki pod względem konstrukcji ( głownie stal itp ) nie ma oczym mówić revit odpada i jeszcze daleka droga przed nim
autocad i inne oprogramowanie typu bocad lub strucad
jest tu mile widziane i połączone z cad-em - duże i szybkie efekty pracy
sprawdzone
siedze nad tym wszystkim jednoczesnie i wiem z doświadczenia
pozdro
oswald

porównanie

Post autor: oswald »

Witam serdecznie
Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi o porównaniu oprogramowania
moje zadanie jest następujące :
architektura -wyłacznie revit i tylko to
bardzie skomplikowane budynki pod względem konstrukcji ( głownie stal itp ) nie ma oczym mówić revit odpada i jeszcze daleka droga przed nim
autocad i inne oprogramowanie typu bocad lub strucad
jest tu mile widziane i połączone z cad-em - duże i szybkie efekty pracy
sprawdzone
siedze nad tym wszystkim jednoczesnie i wiem z doświadczenia
pozdro
m
Posty: 33
Rejestracja: 30 cze 2006, 08:47

Post autor: m »

Zastanawiam się nad przejściem z ADT do Revita. Zainstalowałem 30 dniową wersie i próbuje go poznać. Na samym początku zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie teraz gdy zacząłem się go uczyć, z moim entuzjazmem jest coraz gorzej. Czy możecie podać cechy Revita które przebijają możliwości ADT i wynagrodziły okres nauki programu. Cechy dla których warto przejść z ADT do Revita.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

O większości zalet Revita w stosunku do ADT było już na tym forum, więc nie ma co się powtarzać. Jedyne co chciałbym dodać, to żebyś nie tracił entuzjazmu, bo szkoda.
Zrób projekt w Revicie. Przebrnij przez to. Polubisz ten program za jego spoistość i logiczną stukturę.

Revita używam już od roku i podtrzymuję to co wcześniej pisałem, że warto było się przesiąść z ADT.

Na marginesie: jakie typu projekty robisz?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ