Obracanie zeskanowanych podkladow

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Obracanie zeskanowanych podkladow

Post autor: Tymon Dejryng »

Mam problem : mam zeskanowany podklad i chcialbym go sobie obrocic tak by jedna z granic dzialki,ktora jest pod dwolnym katem,byla "prosta" i rownolegla do linii narysowanej np. pod katem 90. W opcjach moza obracac caly rysunek o 90 stopni, a ja chce obrocic tylko o 10 stopni. Zwykly obrot nie dziala na rysunek.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Obracanie bitmapy o dowolny kąt oferuje dopiero wersja 9 REVITa.
We wcześniejszych wersjach można sobie poradzić obracając mapę w jakimś programie do obróbki plików rastrowych (PHOTOSHOP,GIMP ...) i wczytać tak przygotowaną do REVITa
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
Tak jak juz napisał Kudłaty możliwość obracania bitmap o dowolny kąt pojawiła się dopiero w wersji 9. W 8.1 mozna sobie poradzić troche naokoło używając ustawień True North. Zdefiniuj ustawienie True North tak aby odpowiadało kierunkowi np północy na zeskanowanym podkładzie (jak to zrobić opisałem już na forum przy innym temacie). Następnie zdefiniuj ustawienia wyswietlania "floor plan" tak aby był zoorientowany zgodnie z "true notrh". Na tak przygotowany plan zaimportuj mapę. Jeżeli następnie w ustawieniach widoku wrócisz do orientacji "project north" mapa powinna być juz obrócona. Wadą tego rozwiązania jest to, ze jeżeli będzie Ci potrzebny kąt obrotu, który nie pokrywa sie z orientacją północy (lub jego wielokrotnością co 90 stopni) to w przypadku gdy będziesz potrzebował wprowadzić z jakiegoś powody korektę ustawień północy to leżysz.
Powodzenia.
JP
ODPOWIEDZ