kolorowe powierzchnie pomieszczen

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

kolorowe powierzchnie pomieszczen

Post autor: pidzikol »

Witam
Widze ze na forum ostatnio malo sie pisze. Albo mamy samych kibicow pilki noznej :P albo wszyscy sa tak zapracowani... :D .
Ostatnio troche sie zdenerwowalem przy kolorowaniu powierzchni. Przedstawiam dwa problemy z tym zwiazane.

Pierwszy problem - revit rysuje mi powierzchnie do osi scian i za cholere nie wiem jak to zmienic :twisted: Czy moze ktos poradzic (pomocny rys w zalaczeniu)

Drugi problem - dlaczego floors lub jak kto woli stropy zaslaniaja mi kolory? Jest to denerwujace zwlaszcza na pietrze kiedy np w rzucie schody z parteru chowaja sie pod stropem i w momencie kiedy chce pokazac inwestorowi podzial pomieszczen ladnie z kolorami to niestety musze ukryc stropy i wtedy pokazuja mi sie cale schody. Wychodza wtedy rozne bledy np ze z jakiegos pomieszczenia na pietrze wchodzi sie na poczatek schodow itp. Czy da rade jakos to rozwiazac?
Załączniki
rooms.jpg
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam

problem pierwszy: settings - room and area settings...- w zakładce room calculations - wybierz odpowiednie boundary location


problem drugi - podłogi zasłaniają kolory i tak już jest - pretensje do programistów


pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam

problem pierwszy: settings - room and area settings...- w zakładce room calculations - wybierz odpowiednie boundary location


problem drugi - podłogi zasłaniają kolory i tak już jest - pretensje do programistów


pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kolorowe powierzchnie pomieszczen

Post autor: Jakub Góralski »

pidzikol pisze:Drugi problem - dlaczego floors lub jak kto woli stropy zaslaniaja mi kolory?
Zrób kopię widoku i na niej pokaz kolory. Pozostałe informacje pokażesz na widoku oryginalnym.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
ODPOWIEDZ