Powielenie typu rodzin "rzuty"

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Powielenie typu rodzin "rzuty"

Post autor: Kaspric »

Czy jest to w ogóle możliwe? Można zrobić dodatkowy typ dla rodziny przekrój (np "Przekrój przez klatki") i nie ma śmietnika w oknie widoków. Za to jeśli chodzi o rzuty nie ma takiej możliwości (nie licząc np rzutów powierzchni, ale chodzi mi o ręczne powielenie typu) i dajmy na to tworząc detal klatki schodowej (na 6 kondygnacji) w głównym folderze rzutów mam 6 dodatkowych rzutów. A że klatek mam w budynku 7...

Jak rozwiązać ten problem? A może da się zrobić rzut zależny od rzutu z innej kondygnacji?
http://postergliwice.blogspot.com/
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

trochę trudno mi zrozumieć o co pytasz :(
jeśli zrozumiałem pytanie to odpowiadam, jeśli nie to mnie naprowadź :)
mam revita w angielskiej wersji i nie wiem jak przetłumaczone są poszczególne nazwy elementów interfejsu dlatego podaję angielskie nazwy.
do rzeczy:
tworzysz rysunki szczegółów (w rzucie z góry) dla wybranych elementów znajdujących się na np. 1 piętrze (poziom 2).
1. otwieram poziom 2
2. menu view>callout
tworzy się nowy widok w przeglądarce "Browser". Powiedzmy, że tych szczegółów masz 50 związanych z poziomem 2, wtedy w bocznej przeglądarce rzeczywiście mamy sieczkę.
3. menu górne Settings>Browser Organization
4. New (nadajesz nazwę) - Group by: Associated Level; Then by: None; Sort by: Associated Level
5. teraz ustalasz nazwany układ jako obowiązujący
6. w układzie przeglądarki powinieneś mieć wszystkie szczegóły ukryte pod Poziomem 2
7. Klikasz prawym przyciskiem na Views (w nawiasie powinna być wyświetlana nazwa obowiazującego obecnie, nazwanego przez ciebie układu) i z type properties możesz wybrać inny układ albo edytować ten utworzony lub tworzyć następne. Zmieniając Foldery i ustawiając filtry możesz zorganizowac przeglądarkę wg Twoich potrzeb.
pozdrawiam
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Post autor: Kaspric »

Thx, nie bawiłem się tym jeszcze (zostaliśmy wrzuceni na głęboką wodę i czasem takie podstawy mogą uciec - pewnie dlatego, że robi się to przez ustawienia;)).

PS Zazdroszczę angielskiego Revita ;)
http://postergliwice.blogspot.com/
ODPOWIEDZ