Zmiana wartości poziomu?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
maroo
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2009, 19:52
Kontaktowanie:

Zmiana wartości poziomu?

Post autor: maroo »

Mam wymodelowany teren zaczyna sie od wysokości 250 npm.Pytanie jak zrobić poziom zero gdy zaczyna sie na poziomie 270 npm bez utraty warstwic?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Zwykle robię tak, że tworzę dodatkowy "poziom morza" i opisy warstwic ustawiam względem niego. Potem przesuwając model terenu, wraz z tym poziomem, w górę i w dół mogę dopieszczać położenie budynku względem otoczenia. To nieźle się sprawdza przy bogatej rzeźbie terenu, gdy w fazie koncepcji, na początku jeszcze do końca nie wiadomo, jakie będą relacje wysokościowe w projekcie.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Adanedhel
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:16

Post autor: Adanedhel »

maroo a o co dokladnie ci chodzi?
zrobiles teren i dales mu wysokosci takie jak w rzeczywistosci?
Zwykle przyjmuje zgodnie z mapa ale zamiast dawac +270 m daje np 2m i jak mam zejsc do 250m to poporstu schodze do -18m i tyle. zawsze potem mozna zmienic wszystko.
Chyba ze chcesz zmienic orientacje projektu. Np masz poziom 00 oraz +3,00m a chcesz zeby ten co ma +3,00 m byl teraz 00 a ten co 00 zszedl na -3,00m. Wtedy sprawa jest dosyc prosta. zaznaczasz sobie level ktorego orientacje zmienisz. wchodzisz w properties i wchodzisz jeszcze w opcje edit, nastepnie w zakladce nr1 (u mnie to jest constraints) i tam masz taka opcje:elevation base (PL- moze byc "podstawa elewacji"??)
i masz defaultowo ustawione na PROJECT, zmieniasz na SHARED (ja mam angielska wersje, u ciebie moze byc np. "dzielona" nie wiem dokladnie) potem zamykasz okna klikajac za kazdym razem ok zeby zapamietal.
Nastepnie wchodzisz w zakladke TOOLS (na gorze ekranu) i tam masz taka opcje jak PROJECT POSITION ORIENTATION a w tej opcji kolejna >> RELOCATE THIS PROJECT. naciskasz to i wtedy musisz poprostu przesunac swoj projekt. Naciskasz poziom +3,00m i przesuwasz go o 3m w dol. Z ta opcja musisz pokombinowac bo moze bedziesz musial duplikowac poziomy zby np zmienic tylko jeden. Bo zmieniajac opcje na shared zmieniasz ja dla wszystkich poziomow. a mozesz chciec zmienic tylko dla jednego.
hth
pozdrawiam
ODPOWIEDZ