podsumowanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

podsumowanie

Post autor: pies »

Chciałbym się skrótowo odnieść do kilku wątków:
1. Polecam jeszcze dwa inne fora, które przeglądam:
www.revitcity.com
http://discussion.autodesk.com/forum.jspa?forumID=133
2. Nie mam jeszcze gotowej dokumenacji zrobionej w REVICIe, ale już pracuję nad kilkoma projektami. Chwilowo mogę pokazać projekt koncepcyjny, który zrobiłem na konkurs (umoczyłem :lol: ) Widać tam gołym okiem błędy i zmagania z programem, ale to było we wrześniu, po 2 miesiącach nauki REVITa.
www.a1a.pl/revit/jrg15.pdf (ok 1,5MB)
3. Mogę udostępnić swoje biblioteki w wersji R8.1 (zajmuję się przede wszystkim kubaturami). Nie ma tego jeszcze dużo :-(
4. Chciałbym uzgodnić (o czym już pisałem) standard dla bibliotek, żeby ułatwić wymianę. Na początek spróbuję opracować ( w t.zw. wolnej chwili ) założenia dla takiego standardu. :)
5. zainteresowanym mogę pokazać jak robię elementy biblioteczne, tylko nie mam jeszcze pomysłu jak to zorganiazować. Tutoriala raczej nie napiszę bo nie mam czasu :-(
6. Liczę, że koledzy i koleżanki, zaawansowani w Revicie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Wiem, że niektórzy potrafią zrobić ładne meble i drobiazgi, które wzbogacają projekty i wizualizacje.
W tym programie tkwi olbrzymi potencjał. Wystarczy go wykorzystać :)
7. :!: Apel do admina :!: : może zorganizowałby trochę miejsca gdzieby można było publikować biblioteki, nie wspomnę o galerii obrazków :)
8. ufffffff................... :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Pies
Jak długo siedziałes nad tym konkursem po 2 miesiącach nauki revita (od 1-szej kreski do wydruku - mniej więcej). Czy projektowałeś w kompie, czy wymyśliłes ogólny zarys i wrzucałes do kompa?
pzdr
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

PS. Macie racje (zwolennicy revita) te cienie wektorowe na przekrojach wygladają bardzo fajnie. czy można nadac im inny kolor lub mniejszą głębię?
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Cieniom można nadać intensywność i regulować je za pomocą położenia słońca w ustwawieniach View properties - advanced...., można też stwrzyć szablon wyświetlania danego widoku i stosować go do każdej następnej elewacji czy rzutu (odpada myślenie za każdym razem jakie elementy ukryć i w jaki sposów wyświetlać np. cienie).
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Co do nadania im koloru, to muszę poszperać w wolnej chwili w revice.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Konkurs robiłem 2 tygodnie, wieczorami na laptopie. Zacząłem od razu w Revicie, od rozrysowania programu w postaci prostokącików odpowiedniej wielkości i pogrupowania ich. Bardzo przydatna jest zakładka AREA ANALYSIS i SHEDULES , można na bieżąco kontrolować zgodność z warunkami konkursu.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
13piter
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:11

Post autor: 13piter »

Może apecjaliści z procad mogliby również włączyć się w pracę nad bibliotekami (mam na myśli przede wszystkim oznaczenia i symbole dla projektów budowlanych i wykonawczych). Ja jeszcze nie pracuję w Revicie i wiem, że użykownicy tego programu odwalili pewnie w tym temacie kawał dobrej roboty. Ale oficjalna dostępność takiej biblioteki lub możliwość wymiany pomiędzy użytkownikami pewnie zachęci wielu do zakupu programu. Ja pracuję nad różnymi projektami bezustannie. Próba zmiany oprogramowania jest dla mnie bardzo ryzykowną decyzją na dzisiaj.
JJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2005, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: JJ »

Tak, nad tym również prowadzone są prace...
Gość

Post autor: Gość »

Może wyniki tej pracy mogły by być prezentowane na forum na bierząco. pewnie wtrącimy coś niecoś od siebie. Dyskusja na ten temat może doprowadzić do końcowego efektu, który byłby satysfakcjonujący dla wszystkich.
13piter
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:11

Post autor: 13piter »

poprzedni post był mój - przepraszam, ale nie loguje mnie automatycznie gdy wchodzę na forum klikając link w powiadomieniu mailowym.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

13piter napisał
Ja pracuję nad różnymi projektami bezustannie. Próba zmiany oprogramowania jest dla mnie bardzo ryzykowną decyzją na dzisiaj.
Ja przechodzę na REvita powoli, przede wszystkim staram się go nauczyć, na codzień w pracowni używam ADT.
Revit nie jest prostym i łatwym programem, ale jest logicznie zbudowany i to jest jego mocną stroną.

... a w końcu mówimy o sztuce budowlanej, a więc i program do niej musi mieć w sobie trochę magii :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

pies napisał:
... a w końcu mówimy o sztuce budowlanej, a więc i program do niej musi mieć w sobie trochę magii
byle ta magia nie doprowadziła nas do spalenia na stosie konkurencji :twisted:
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

cienie wektorowe na przekrojach wygladają bardzo fajnie. czy można nadac im inny kolor lub mniejszą głębię?
Można :-),
Otwieramy przekrój, menu podręczne:
VIEW PROPERTIES --> GRAPHICS/ADVANCD MODEL GRAPHICS --> EDIT
--> SHADOW PROPERTIES:
1. zaptaszkować CAST SHADOWS
2. suwak SHADOW reguluje intenywność cienia
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ