kształt rzutni

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
dziamulek
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2008, 21:26

kształt rzutni

Post autor: dziamulek »

Witam. Powiedzcie czy można zmienić kształt rzutni z prostokątnego na dowolny. Mam projekt w którym modernizuję istniejący budynek o nieregularnym kształcie i do niego doprojektowuję nowy. Ponieważ oba budynki maja różne rzędne kondygnacji muszę na arkuszu złożyć je w jedną całość. Niestety rzutnie prostokątne na to mi nie pozwalają. Może jest jakiś inny sposób aby rzut pokazywał dokładnie to co chce (lewą część np na poziomie 1.80 a prawą na 0.00?
Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam!
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

zakladka VIEW>PLAN REGION
alternativa
dziamulek
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2008, 21:26

Post autor: dziamulek »

Troche za duzy to skrót jak dla mnie. Szukam i nie widze Plan region...
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

alternativa podał Ci jak na jednym rzucie pokazać dwa elementy znajdujące się na różnych rzędnych.
ja zrobiłbym tak jak alternativa.
nie znam sposobu, żeby zmienić kształt rzutni na arkuszu, jak można to zrobić w Autocadzie, bo chyba tą droga chciałaś/łeś pójść?
Może ktoś inny zna?
Sugestia- budynek istniejący i projektowany powinny być w tym samym pliku i zostać wyświetlone obok siebie, tak jak będą budowane. za pomocą plan region możesz zmienić lokalnie(w obrębie plan region) wysokość cięcia i zakres widoku w pionie obiektu.
Poszukaj na forum odnośnie zakresu widoku lub plan region
pozdrawiam
dziamulek
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2008, 21:26

Post autor: dziamulek »

Acha:) SUper! Zaraz bede probowac:) Dzieki!!!
ODPOWIEDZ