głębokość przekroju

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
new_noobi
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:54

głębokość przekroju

Post autor: new_noobi »

witam
proszę o pomoc w ustawieniach wyświetlania na rzucie, ponieważ nie wiem jak zmusić revita żeby na rzucie były widoczne dwa okna

pozdrawiam
Załączniki
parter.jpg
sciana.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: głębokość przekroju

Post autor: AndrzejZ »

W otwartym widoku rzutu narysuj "obszar rzutu" w miejscu gdzie jest niewidoczne okno i zmień zakres widoku.
Pozdrawiam
new_noobi
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:54

Re: głębokość przekroju

Post autor: new_noobi »

ok. pomogło, a nie ma jakiegoś cudownego sposobu żeby z automatu były nakreślone otwory na rzucie całej ściany kondygnacji, bo o ile przy jednym oknie to nie problem to jak zmieni się wysokość parapetu typowi okien to można któreś przeoczyć
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: głębokość przekroju

Post autor: AndrzejZ »

Nie bardzo widzę twój problem.
U mnie działa to tak że widoczne są na rzucie wszystkie okna których otwór znajduje (nawet nie w całości) się pomiędzy linią cięcia a górą zakresu.
Na dołączonym obrazku dwa jednakowe okna z projektu gdzie linia cięcia ustawiona jest na 120 a góra zakresu na 230. Okno z wysokością parapetu 85 którego otwór przecina się z linią cięcia wyświetlane jest normalnie (grube linie ściany w otworze), okno z parapetem na 220 dalej jest widoczne chociaż trochę inaczej wyświetlane. Przy takich ustawianiach (prawie standardowych) powinno być właśnie tak jak chcesz żeby było. Jeśli masz wysoką kondygnację zmień górny zakres widoku w rzucie.
Załączniki
Zrzut ekranu 2014-08-28 18.17.33.png
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: głębokość przekroju

Post autor: AndrzejZ »

Problem może leżeć w rodzinach okien.
Kiedy wstawiłem okno revitowe (zbudowane na otworze w ścianie) zniknęło po zmianie wysokości parapetu ponad linię cięcia. Moje okno zbudowane jest na Formie Wycięcia bo tylko tak można uzyskać węgarek.
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: głębokość przekroju

Post autor: PijPiwo »

new_noobi pisze:ok. pomogło, a nie ma jakiegoś cudownego sposobu żeby z automatu były nakreślone otwory na rzucie całej ściany kondygnacji, bo o ile przy jednym oknie to nie problem to jak zmieni się wysokość parapetu typowi okien to można któreś przeoczyć
Ja radze sobie z tym w ten sposob. W rodzinie okna, mam narysowane symbolic lines (przerywana linia) na ref. plane, ktora jest na typowej wysokosci ciecia – 4 stop (zdj.1). Jak okno w projekcie jest ponizej ciecia to wyswietla sie normalnie, a jesli powyzej, to okna nie widac, ale pokazuja sie linie przerywane (zdj. 2).
Czasami zostawiam tak jak jest, albo dodaje Plan Region jak chce widziec cale okno. Tak czy inaczej, nie ma mowy o przeoczeniu jakiegos okna.
Załączniki
OKNO_1.png
OKNO 2.JPG
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ