Revit współpraca (workset, worksharing)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
L3SZ3K
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 15:20

Revit współpraca (workset, worksharing)

Post autor: L3SZ3K »

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy revit może współpracowac przez dyski w chmurze takie jak onedrive lub dropbox.
W sensie, że chciałbym umieścić plik modelu głównego w chmurze i podłaczyc do innych komputerów tylko jak tak zrobiłem to na innych stanowiskach nie może się "utworzyć nowy plik lokalny". Jeśli ktoś zna rozwiazanie to prosze o pomoc a jeśli się nie da przez chmure to na czym powinienem umieścić plik główny.

Z góry dziekuję
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Revit współpraca (workset, worksharing)

Post autor: kampoz »

Trzeba skorzystać z Revit Server postawionego na Serwerze z Windows Server. To rozwiązanie dedykowane do takiego zadania.
http://help.autodesk.com/view/RVT/2015/ ... 50D60E6887
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Revit współpraca (workset, worksharing)

Post autor: pies »

Jest też platforma Citrix. Revit jest uruchamiany na serwerze, a podłączone do komputery są tylko terminalami.
Testowałem to przez kilka dni i muszę powiedzieć, że:
1. to działa :-)
2. przez inernet przechodzą znikome ilości danych
3. można projektować na czymkolwiek co ma ekran i wskaźnik. Ja uruchomiłem Revita na smartfonie HTC Desire i postawiłem kilka kresek. Działa, choć niezbyt komfortowo :-D
4. to niestety jest kosztowne, choć sprzedawcy Cytrixa twierdzą, że to się opłaca bo inwestujemy tylko w serwer, a nie w stacje robocze. Jednak jak przychodzi co do czego to za usieciowienie moich 3 licencji Revita musiałbym zapłacić 30 000zł + serwer ?0 000 zł + Cytrix
5. Ponadto mam obawy, że któregoś dnia że któregoś dnia Autodesk wypnie się na Cytrixa, a my zostaniemy z palcem w nocniku :-(
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ