Tabela opisów indeksowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
pencil
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:03

Tabela opisów indeksowych

Post autor: pencil »

Witajcie,
chciałabym stworzyć zestawienie materiałowo-kolorystyczne elewacji. W tym celu użyłam legendy opisów indeksowych.
Nie mogę jednak w żaden sposób przypisać jakiejkolwiek wartości do tekstu opisu indeksowego - pole jest nieaktywne. Załączam obrazek. Proszę wszystkich speców o podpowiedź co robię nie tak.
Załączniki
Bez tytułu.png
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabela opisów indeksowych

Post autor: pies »

Nie wiem jaki parametr masz w drugiej kolumnie tabeli, ale musisz odszukać ten sam parametr we właściwościach materiału i tam wpisać to co chcesz, wtedy wyświetli się w tabeli.

Tak na marginesie, to ciekawe kto wymyśla takie pojęcia jak opis indeksowy? Czy to jeszcze język polski czy już tylko loteria słownikowa? :-(
Pozdrawiam
Był Kudłaty
pencil
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:03

Re: Tabela opisów indeksowych

Post autor: pencil »

hmm..., w drugiej kolumnie tabeli mam parametr "tekst opisu indeksowego" i jest on nieaktywny.
Nie wiem co z tym zrobić.
Załączniki
Bez tytułu.png
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Tabela opisów indeksowych

Post autor: PijPiwo »

Pies, patrzac na tabele, wydaje mi sie ze chodzi o Keynote Legend. Parametr Keynote Text (teks opisu indeksowego) jest zdefiniowany w pliku RevitKeynotes_??? .txt, ktory jest w bibliotece rodzin. U mnie jest to RevitKeynotes_Imperial_2004.txt, w polskiej, metrycznej wersji musi byc cos podobnego. Dodajac keynote, powinno otworzyc sie okno z opisem indeksowym gdzie mozesz wybrac opis ktory Ci odpowiada (zobacz http://www.screencast.com/t/pHJbi8OVdUiz). Jesli zaden nie jest dobry, to mozesz dodac swoj opis otwierajac plik (txt) w Notepad. Nie zapomnij zrobic save as, zeby nie namieszac w oryginale.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Tabela opisów indeksowych

Post autor: Marek K »

Wczoraj na Revit Netcafe ten problem był rozwiązany. Jak Procad udostępni ten pokaz np. na YT to będzie można łatwo rozwiązać problem opisu, problem tworzenia legendy opis. Tam tworzyło się etykiety z numerem tego elementu który chcielismy opisać. Pamietam, że były to tworzone etykiety z parametrem text. Nastepnie robione było zestawienie - tabelka jak powyżej. W drigiej kolumnie opis mozna było samemu opisać ten element który chcielismy opisać sami.
Marek_K
ODPOWIEDZ