Funkcja "dołącz podstawę" - dziwne zachowanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Funkcja "dołącz podstawę" - dziwne zachowanie

Post autor: Bamber »

Witam,
próbuje dołączyć ścianę do stropu za pomocą funkcji "dołacz górę/podstawę" i pojawia się komunikat jak na załączniku graficznym.
Odkryłem, że po zmiejszeniu grubości warstwy nośnej ściany problem znika. Co jednak najdzdziwniejsze kawałek dalej funcja z tym samem typem ściany działa bez problemu na kazdej grubosci ściany. Nadmienię tylko, że problem pojawił się nagle, jeszcze wczoraj wszystko działaó jak należy/

Czy ma ktoś jakiś pomysł o co moze chodzić ?
Załączniki
ściany strop.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Funkcja "dołącz podstawę" - dziwne zachowanie

Post autor: AndrzejZ »

Sprawdź czy otwory w dachu nie mają wpływu na zachowanie ściany.
Pozdrawiam
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Re: Funkcja "dołącz podstawę" - dziwne zachowanie

Post autor: Bamber »

Trafiony zatopiony, tu jest problem.
Zbadałem problem i o to co następuje:
Otowory są zrobione funkcją "szyb". Sciana jest dokładnie pomiędzy otworami. Gdy grubośc ściany przekroczy odstęp między otworami wtedy występuje problem jak z tematu mojego posta. Ale problem ten dotyczy tylko dachu. W przypadku stropów (gdy wysokość ściany nie sięga dachu) wszystko działa logicznie, jeżeli grubośc ściany przekroczy szerokość odstępu między szachatmi, to są one poprostu zasłaniane przez za grubą ścianę.

W przyadku tego problemu nie ma tu znaczenia to, że dach jest pochyły w przypadku płaskiego, występuje ten sam problem.

Sprawdziłem to i problem wysępuje tylko przy kombinacji: strop+funkcja "szyb''+funkcja "dołącz górę/podstawę"
ODPOWIEDZ