Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Post autor: Bamber »

Chciałem zrobić opierzenie szczytu attyki. Próbowałem to zrobić za pomocą funkcji wyciąganie po ścieżce. Wszystko szło jak należy do momentu aż chciałem zakończyc całą operację (zakończyć bryłę). Wtedy wyskakuje mi komunikat " Szkic nie jest już równoległy do definiującej go płaszczyzny" i cała operacja kończy się niepowodzeniem.
Nie wiem o co chodzi Revitowi z tym komunikatem.
Czy znacie jakiś inny sposób na zrobienie opierzenia. Dodam, że samma attyka jest odpowiednio wydłużoną ściana zewnętrzną
Załączniki
opierzenie.jpg
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Post autor: kampoz »

Zrób wall sweep. :-)
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Re: Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Post autor: Bamber »

To było pierwesze co spróbowałem. Wall sweep działa tylko pod kątem prostym, a zwróć uwagę, że krawędź dachu biegnie pod róznymi kątami. Także chyba nie tędy droga z tym wall sweep.
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Post autor: AndrzejZ »

Spróbuj ... dachem :|
Jeśli ładny zielony dach masz narysowany obrysem skopiuj go do góry o wys. attyki. Potem odrzuć obrys zewnętrzny odpowiednio w relacji do ściany zewnętrznej, zmień warstwy dachu (grubość) i powinno być gotowe. Możesz dołączyć górę ściany zewn. do opierzenia.
Chodzi mi po głowie jeszcze wiatrownica wg krawędzi zielonego dachu odpowiednio od niej odsunięta "nad attykę", możesz dać wtedy profil "blachy" ale mam obawy co do zachowania katów opierzenia. Daj znać jak poszło.
Pozdrawiam
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Re: Opierzenie - wyciąganie po scieżce

Post autor: Bamber »

Znalazłem rozwiązanie moich problemów. Trzeba użyć funkcji sweep. Ale nie normalnie, tylko jako komponentu.
Ścieżka: Komponent>model lokalny>wybrać np. poręcz>i wyciągnij po ścieżce. Można robić wyciągnięcia, jak się chce.
ODPOWIEDZ