Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
SwistakCZC
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2014, 22:28

Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: SwistakCZC »

Witam

1) W Revicie jestem bardzo początkujący, chciałbym wykonać w nim projekt do pracy inżynierskiej dlatego też rozpocząłem naukę. Uczęszczałem już na kurs, jednakże niewiele zapamiętałem i teraz uczę się na własną rękę z tutoriali na YT oraz z samouczków np. Pierwszy Projekt Revit Architecture z Aplikomu. Pracuję na wersji 2012 bo z taką miałem styczność na kursie i tutaj moje pytanie czy wersje 2014 lub 2015 dużo się różnią od 2012? Dużo trudu kosztuje przesiadka na 2-3 lata nowszą wersję?

Jaką pozycję (video-tutorial, książka) byście polecili do nauki?

2) Mój pierwszy problem, chcę zedytować schody w tym celu chciałem przemieścić kilka linii (problem już kilka razy się powtarzał wcześniej, nie chodzi mi konkretnie o ten przypadek), jednakże w niektórych wypadkach wyświetla się tylko jeden wymiar np tak jak na screenie poziomy. Czy jest jakiś skrót lub polecenie które pokaże mi do tego wymiar pionowy? Tak żebym oprócz długości mógł tutaj zmienić położenie względem krawędzi schodów?

Tutaj screen:
http://images70.fotosik.pl/377/2fba8f343caf47ec.png
SwistakCZC
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2014, 22:28

Re: Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: SwistakCZC »

3) Jakim narzędziem można wykonywać linie pomocnicze- aby zlicować okna leżące na jednej ścianie do drzwi leżącej na przeciwległej?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: pies »

ad 3) używam do tego linii szkicowej. Zrobiłem sobie osobny styl "Linia Szkicowa". Jeżeli linia pomocnicza ma się pokazywać na wielu kondygnacjach, to używam płaszczyzny referencyjnej.

ad 2) przy rysowaniu schodów często wspomagam się płaszczyznami referencyjnymi.

ad 1) przesiadki na nowsze wersje są bezbolesne.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: AndrzejZ »

Hmm... Pies, (z całym szacunkiem) z wyjątkiem przesiadki na ribbon menu a to właśnie a to właśnie stało się pomiędzy 2012 a 2014. Wg mnie więcej klikania dla efekciarstwa, ale cóż ... karawana jedzie dalej
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: pies »

Drogi AndrzejuZ
:-)
Zmiana starego dobrego Revita na obecny wariant z Ribbon Menu nastąpiła między wersją 2009 a 2010. To rzeczywiście była rewolucja, ale potem z wersji na wersję już tylko kosmetyka.

Wynalazłem tuturiale:
do wersji 2009 :
http://revit.downloads.autodesk.com/dow ... ureENU.pdf
do wersji 2010 (Revit Structure):
http://www.sdcpublications.com/pdfsampl ... 41-0-1.pdf

No cóż, lata lecą
:wink:

Możemy sobie powspominać dyskusje na naszym forum, o tym czy i jak można wrócić do starego menu :-)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana wymiaru i pytanie początkującego

Post autor: AndrzejZ »

Drogi Psie,
No cóż, rzeczywiście latka lecą ... :-)
POKORNIE PRZEPRASZAM i potwierdzam, przesiadki są bezproblemowe bo problemy wciąż te same :-) ... na wspomnienie DOBREGO skoczyła mi adrenalina i przesłoniła realia minione.
Pozostaje powspominać DOBRE i klikać o RAZ więcej

Pozdrawiam wszystkich wrobionych w ribbon, a tych z Autodesku, co nas wrobili ... też pozdrawiam.
PS. Może się opamiętają, chociaż z głupoty (zdarzyła się taka ogólnoświatowa), głupiemu, wycofać się po prostu głupio :-).

SwistakuCZC,
1. i 2. jak Pies (mój Guru! ale nie on jeden na tym forum) :D
3. W rodzinach drzwi i okien nagminnie używam płaszczyzn odniesienia (referencyjnych). Wstawione rodziny licuję narzędziem Wyrównaj. Jeśli rodziny nie występują na jednym widoku wspomagam się Płaszczyzną odniesienia
Wytrwałości, w trudnych początkach
ODPOWIEDZ