Dodatki BIMobjects problem ze zgodnością

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Bamber
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:08

Dodatki BIMobjects problem ze zgodnością

Post autor: Bamber »

Witam,
muszę wykonczyć budynek panelami fasadowymi. Drążac teamt trafiłem na taką aplikację http://steni.bimobject.com/stsyso1212.
Po jej zainstalowaniu i próbie użycia na ściane wyskakuje mi komunikat jak w załaczniku. Problem musi tkwić gdzieś w tym, że revit nie akceptuje aplikacji z ich strony, bo podbne rzczy dzieją się, gdy używam innych dodatków z ich strony (np. do płyt z welny mineralnej)
Czy używacie aplikacji z ich strony, bo maja parę które wydają się fajne i przydatne. Jeste ście w stanie coś pomóc co ten komunikat oznacza?

Ewentualnie napiszcie czy jest jakiś inny sposób automatycznego "kafelkowania" fasady. Obiekt dość spory i skomplikowany, robienie tego manualnie wiąże się z ręczym ustawianiem kilkuset paneli tak aby wpasowąły się w fasadę.
Załączniki
STENI facade problem.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatki BIMobjects problem ze zgodnością

Post autor: pies »

Generalna zasada, do której stosuję się odkąd pracuję w Revicie: Nie instalować żadnych dodatków.
Goły Revit ma wystarczająco dobre, własne narzędzia, żeby poradzić sobie z nawet skomplikowanym projektem. A już na pewno nie warto tego robić dla rozwiązania 1 problemu. Gdybym specjalizował się w projektowaniu wyłącznie elewacji modułowych, to być może zacząłbym szukać wyspecjalizowanych narzędzi, testować je, sprawdzać ich przydatność i niezawodność.

Konkretnie w Twoim przypadku, starałbym się przede wszystkim poznać system elewacyjny STENI i zasady projektowania, a dopiero w drugim kroku rozważyć zainstalowanie dodatku do Revita. W przeciwnym razie nie będziesz wiedział czy program kiksuje, czy robisz coś wbrew zasadom systemu STENI.

Sprawdź, czy zainstalowałeś prawidłową wersję nakładki.

Mam bardzo złe doświadczenia z familiami ściąganymi z Internetu (nawet tymi komercyjnymi) - są robione potwornie niechlujnie, więc nie mam podstaw wierzyć, że nakładki robione są lepiej.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ