Szybkie pytania dach/fundamenty/ściany

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
wlodek02
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2014, 11:20

Szybkie pytania dach/fundamenty/ściany

Post autor: wlodek02 »

Witam
Męczę się z pierwszym projektem w Revicie, wszystko wydaję się proste ale kilka szczegółów nie mogę obejść w miarę możliwości proszę o pomoc:
1)Dach dwuspadowy, jak posadowić końce dachów na różnych poziomach - prościej tłumacząc np jedna ściana ma h=100cm a druga kolankowa np h=200, we właściwościach mogę ustawić poziom bazowy ale on się tyczy do całości dachu, a nie do jednej połaci....
2)Jak wyrzucić w rzucie fundamentów styropian? - rozumiem że wiąże się to z ukrywaniejakiś entów na rzutach np przerysowanie obrysu styropianu białą linią żeby go nie było widać?
3)Da się zrobić/dociąć ścianę pod schodami w jakiś szybki sposób? Wiem że można kombinować robiąc cienki strop pod schodami i docinać do niego ścianę-ale to kombinacje...
4)Mam problem z widocznością linii, w ustawieniach mam wszystko identycznie a są róźnice:
-na parterze wszystko jest ładnie pogrubione czarną linią, widać styropian w warstwie ściany
Obrazek
-na poddaszu zaś nie ma pogrubień ścian i nie widać warstw w ścianie
Obrazek
-na przekroju przez dom też nie wyświetla np. poszczególnych warstw i ich kreskowań (materiały mają zadane kreskowania tzn. wzór powierzchni i wzór cięcia)
Obrazek
wlodek02
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2014, 11:20

Re: Szybkie pytania dach/fundamenty/ściany

Post autor: wlodek02 »

Powiększone linki do zdjęć
zdjęcie nr1
Obrazek
nr2
Obrazek
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania dach/fundamenty/ściany

Post autor: AndrzejZ »

Ach te "trudne/proste" początki :-)
1. Dach dwuspadowy niesymetryczny
Możesz narysować wg wyciągnięcia na przekroju.
Możesz użyć strzałki nachylenia w dachu opartym na podrysie.
Możesz też narysować dwa dachy jednospadowe wg podrysu z ujemnym spadkiem w kalenicy.
2. Proponuję narysować dwie ściany obok siebie. Jedna to np. bloczki betonowe, druga to styropian. Styropian możesz ukryć w widoku. Revit może głupieć w narożnikach ścian od przesytu połączeń do analizy
3. Po kliknięciu na ścianę kliknij w edytuj profil i nie męcz się z cienkimi stropami
4. Ustawienia nie są identyczne
parter - masz włączony styl wizualny: model krawędziowy
poddasze - linia cięcia w zakresie widoku jest prawdopodobnie wyżej niż ściany więc są one w widoku
przekrój - zmień poziom szczegółowości na wysoki
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ