Etapowanie, stan istniejący i projektowany

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Etapowanie, stan istniejący i projektowany

Post autor: Marek K »

Wysyłam plik Revit 2015 z wprowadzonym etapowaniem tzn. stan istniejący oraz projektowany (nowy). Mam następujące pytania:
1. Gdy mam stan istniejący np parter, w istniejących ścianach są "dziury" w miejscach gdzie są projektowane ściany; nie mogę dojść co tu jest nie tak .
2. Gdy jestem w etapie nowej konstrukcji to wstawione projektowane okna nie pokazują wszystkich linii w danym oknie - błąd rodziny okna czy właściwości revita.
3. ściany zewn w etapie projektu będą docieplone styropianem np gr 15 cm. Czy w etapie nowa konstrukcja wstawić nowe ściany takie jak trzeba? Pomimo tego, że w tym samym miejscu ściany są w różnych etapach, odnoszę wrażenie, że pozostają w konflikcie z sobą. Próbowałe stworzyć arkusze wydruku z ustawionymi etapami i tam wszystko widać.

Strojny v7_etapy_serwis.rvt
http://wyslijto.pl/plik/swm5u49crd
Marek_K
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Etapowanie, stan istniejący i projektowany

Post autor: PijPiwo »

@1. Tam gdzie nowa sciana przechodzi przez istniejaca, musisz albo wyburzyc ten kawalek sciany istniejącej, tak zeby zrobic miejsce na nowa (screen 1A), albo dolaczyc nowa sciane do istniejącej i kontynuowac ja z drugiej strony (screen 1B).

@2. Ponieważ phase filter masz ustawiony na istniejący+nowy+wyburzony, revit pokazuje wyburzona sciane, która zaslania rame okna. Dodaj symbolic lines w rodzinie okna.

@3. W nowym etapie, do istniejącej sciany dodaj tylko styropian jako nowa sciane.


http://www.screencast.com/t/Mu1s64TU (kliknij na ‘download this media’)

.
Załączniki
sciana 1.JPG
sciana 2.JPG
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Etapowanie, stan istniejący i projektowany

Post autor: Marek K »

Dzięki wielkie zadziałało. styropian rozumiem ściana ale jakie właściwości (konstr, membrana, izolacja). Np okna będą wycinały w tej dodatkowej ścianie otwory?
Marek_K
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Etapowanie, stan istniejący i projektowany

Post autor: PijPiwo »

Moze byc izolacja.
Okna/drzwi wytna obie sciany jesli beda one polaczone (narzedzie - join geometry).
Załączniki
wall insulation.JPG
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ