Modyfikacja zestawień

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
MaciejM
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2014, 14:19

Modyfikacja zestawień

Post autor: MaciejM »

Witam!!!!
Mam pytanko, czy jest możliwe łączenie wierszy o takich samych danych w zestawieniu pomieszczeń?
Chodzi o to, że np, przy projektowaniu bloku, niech będzie że jest jedna klatka i trzy mieszkania, chciałbym żeby zestawienie pomieszczeń wyglądało tak że w pierwszej kolumnie wzdłuż wszystkich wierszy pomieszczeń była nazwa mieszkania.
Chodzi o przyporządkowanie danych pomieszczeń do mieszkań w zestawieniu, tylko że teraz mogę wybrać np użytkownik, albo dział czy użytkowanie i informacje z tych pól są wyświetlane każdorazowo przy każdym pomieszczeniu, a ja chciałbym żeby to wyświetlenie było jedno dla wszystkich pomieszczeń w danym mieszkaniu :) nie wiem czy zrozumiale opisałem problem:)
z góry dzięki za pomoc
Maciej
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Re: Modyfikacja zestawień

Post autor: Lukaszsw »

Hej,

Ja mam zrobione tak, że na początku grupy pomieszczeń jest nazwa, zobacz załącznik.

1. Trzeba dodać pole, które opisuje przyporządkowanie. Ja mam w comments, ale może to być department, occupancy czy inne. Wpisz dane, ukryj pole na koniec.
2. Wybierasz sortowanie tabeli wg tego paramentru, zaznacz header i footer (nagłówek i stopka), ustaw "totals only" (tylko suma). Takie ustawienie z jakiegoś powodu daje nazwę pola na szczycie.

Tą metodą można rozdzielić też PUM i inne powierzchnie. Trzeba wyłączyć na koniec widoczność pola z nazwą pomieszczenia, a potem w opcjach sortowania włączyć "itemize every instance", żeby tabelka była krótsza.
Załączniki
Zestawienie.png
MaciejM
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2014, 14:19

Re: Modyfikacja zestawień

Post autor: MaciejM »

nie do konca o to mi chodziło, ale dzieki bo i tak sie przydało:)
ODPOWIEDZ