Drzwi wejściowe z Archispace - problem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Drzwi wejściowe z Archispace - problem

Post autor: Marek K »

Mam taki oto problem: pobrałem z serwisu Archispace drzwi Pol-Skone. Drzwi wewnątrzlokalowe np. ARCO "chodzą" świetnie tzn. zmienia się rodzaj f-ościeżnicy, szerokości, z etykietą jest proble ale prosty do rozwiązania. Problem sprawiają drzwi wejściowe np. ELEGANT Wersja D08. Ich reprezentacja graficzna w rzucie jest kiepska; można to przeboleć. Gorzej jest z tym, że nie można regulować odsunięcia od lica ściany. Nie mogę sobie z tym poradzić. Drzwi przyjmują materiał bez problemu, ale z tym brakiem posunięcia od lica ściany jest źle. Mógłby ktoś mi pomóc? Podać jak to zrobić? Wgryzam się coraz bardziej w Revita. Próbowałem poprzez to forum rozwiązać problem z ukształtowaniem terenu, nie udało się. Potrenowałem i myślę, że wyszło - efekty w załączeniu. Również z renderingami - głównie ściatłem, czy zmiana parametrów materiału - efekty w załączeniu. Jednak poległem z tymi drzwiami. Nie daję sobie rady. Jeśli mógłby ktoś pomóc będę wdzięczny.
Nocny render - ukształtowanie terenu
Nocny render - ukształtowanie terenu
dzienny render
dzienny render
Nocny render - ukształtowanie terenu
Nocny render - ukształtowanie terenu
Dzienny render
Dzienny render
Marek_K
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Drzwi wejściowe z Archispace - problem

Post autor: Marek K »

Problem z dołączeniem pliku - ma 700 kB i chce przejść. Podaję linka do pobrania ze strony producenta - nie trzeba się logować. Nazwa drzwi to ELEGANT wersja D08: http://www.biblioteki.pol-skone.pl/ofer ... zewnetrzne
Marek_K
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drzwi wejściowe z Archispace - problem

Post autor: pies »

Musisz utworzyć pionową płaszczyznę roboczą, nazwać ją i powiązać do niej wszystkie elementy drzwi, wtedy jednym parametrem typu instance będziesz mógł regulować ich położenie względem lica ściany.

Drzwi o których piszesz udziubane są z mnóstwa drobnych elementów. Jeśli znajdę chwilę czasu to je poprawię.

Niestety, familie udostępniane przez producentów są na ogół robione bardzo niechlujnie, szczególnie jeśli chodzi o ich wyświetlanie na rzutach i przekrojach.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Drzwi wejściowe z Archispace - problem

Post autor: Marek K »

Wielkie dzieki. Robiłem pionową płaszczyznę ale:
1. Nie wiem jak zmienić nazwę - nie wychodziło mi to,
2. Do tej płaszczyzny musiałbym przywiązać krawędź 3d po której wyciagany był profil drzwi - nie wiem jak ją ruszyć. Wyciąganie po scieżce 3d było na porządku dziennym na załączonych wizkach - super sprawa. Tutaj nie wiem jak ruszyć.
Generalnie coś łapię jak to można zrobić ale utknąłem na tej krawędzi - chyba, że tą krawędź zdefiniować od nowa na przecięciu tej nowej płaszczyzny i wyciągnąć nowy profil a potem powiązać wszystko? Dobrze myslę.
Nawiasem, nie mogę dołączyć pliku do postu - jaka jest maksymalna wielkość pliku do załączenia?
Marek_K
ODPOWIEDZ