Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

Problem pojawia się po kilku dniach pracy. Wszystko jest ok i nagle tak błąd, jak to wyskoczy to nic się z tym nie da zrobić. Utworzenie współdzielenia plików zgodnie z filmikiem z linka:

https://www.youtube.com/watch?v=NTUlqqbC7og
Załączniki
błąd revit.JPG
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: pies »

Przyczyn może być kilka.
Poniżej te które przyszły mi do głowy:

1. Przy synchronizacji niezaptaszkowane okienko "zapisz plik lokalny przed i po synchronizacji z centralnym" (tłumaczenie swobodne z angielskiego :-) )

2. Utworzenie kilku plików lokalnych przez tego samego użytkownika i próba synchronizacji starszego pliku po synchronizacji nowszego. Widziałem takie przypadki.

3. Dwóch użytkowników dłubało w tym samym elemencie i doszło do kolizji. Ten który zsynchronizował się pierwszy zablokował możliwość synchronizacji drugiemu. Bardzo ważną rzeczą jest dbanie, by odpowiednio dzielić projekt na zadania i zajmować je gdy się nad nimi pracuje.
U mnie większe projekty dzielą się na 20-30 zadań.

4. Kończenie pracy z projektem, bez synchronizowania.

Można by dodać jeszcze kilka, ale zacząłbym od kontroli powyższych.

Złota myśl:
Praca w zespole wymaga dyscypliny od wszystkich jego członków.
:wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

pies pisze:Przyczyn może być kilka.
Poniżej te które przyszły mi do głowy:

1. Przy synchronizacji niezaptaszkowane okienko "zapisz plik lokalny przed i po synchronizacji z centralnym" (tłumaczenie swobodne z angielskiego :-) )

2. Utworzenie kilku plików lokalnych przez tego samego użytkownika i próba synchronizacji starszego pliku po synchronizacji nowszego. Widziałem takie przypadki.

3. Dwóch użytkowników dłubało w tym samym elemencie i doszło do kolizji. Ten który zsynchronizował się pierwszy zablokował możliwość synchronizacji drugiemu. Bardzo ważną rzeczą jest dbanie, by odpowiednio dzielić projekt na zadania i zajmować je gdy się nad nimi pracuje.
U mnie większe projekty dzielą się na 20-30 zadań.

4. Kończenie pracy z projektem, bez synchronizowania.

Można by dodać jeszcze kilka, ale zacząłbym od kontroli powyższych.

Złota myśl:
Praca w zespole wymaga dyscypliny od wszystkich jego członków.
:wink:


"2. Utworzenie kilku plików lokalnych przez tego samego użytkownika i próba synchronizacji starszego pliku po synchronizacji nowszego. Widziałem takie przypadki."

Został utworzony plik centralny na jednostce numer A i zapisany na serwerze. Następnie na jednostce A otwierając plik z serwera utworzyłem plik lokalny i zapisałem go na dysku jednostki A. Następnie na jednostce B otworzyłem plik centralny z serwera i zapisałem go jako lokalny na dysku jednostki B. Więc nie wiem czy poprawnie to zrobiłem i o to Tobie chodzi z tymi starszymi plikami.


"3. Dwóch użytkowników dłubało w tym samym elemencie i doszło do kolizji. Ten który zsynchronizował się pierwszy zablokował możliwość synchronizacji drugiemu. Bardzo ważną rzeczą jest dbanie, by odpowiednio dzielić projekt na zadania i zajmować je gdy się nad nimi pracuje.
U mnie większe projekty dzielą się na 20-30 zadań."

Nie ma takiej możliwości ponieważ każdy robi w innej części budynku.


Wczoraj jak ponowił się ten błąd(niemożliwość synchronizacji) na jednostce B udało się go "zapisać jako" z inną nazwą na dysku jednostki B. Po restarcie kompa uruchomiłem plik o zmienionej nazwie (zapisany jako) po czym kliknąłem synchronizację i zadziałało. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony, że to działa :)

Łukasz
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

pies pisze:Przyczyn może być kilka.
Poniżej te które przyszły mi do głowy:

1. Przy synchronizacji niezaptaszkowane okienko "zapisz plik lokalny przed i po synchronizacji z centralnym" (tłumaczenie swobodne z angielskiego :-) )


Złota myśl:
Praca w zespole wymaga dyscypliny od wszystkich jego członków.
:wink:

A gdzie znajdę to zaptaszkowanie ? mogę prosić o printscrn ?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: pies »

Poniżej lokalizacja ptaszka
Załączniki
synchronizacja.jpg
synchronizacja.jpg (42.46 KiB) Przejrzano 7096 razy
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

Dzięki za podpowiedź. Mam to zaznaczone. Czy ten problem może być związany z siecią w naszej pracowni? Skoro raz działa a raz nie??
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: pies »

Moim zdaniem to nie ma związku z siecią.

Może to głupie, ale sprawdź, czy każdy w pracowni posługuje się inną nazwą :wink:
Problem na pewno tkwi w jakiejś głupotce, tylko trzeba ją wyśledzić. Czy zbieracie prace do domu na pendrajwach <-- ups! co za słowo!
Ile osób pracuje nad 1 projektem?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

Każdy ma inną nazwę pliku, tzn początek nazwy pliku jest ten sam a końcówka kończy się imieniem projektanta. Nie zabieramy pracy do domu. Obecnie nad projektem pracują 3 osoby. Póki co problem pojawił się na jednym komputerze. Wcześniej to działało bez zarzutów... Obawiam się właśnie, że to chyba wina sieci, że ten błąd wyskakuje w momencie kiedy trafi się odświeżanie sieci na serwerze albo jakaś inna czynność...
Łukasz84
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2014, 11:30

Re: Błąd pojawiający się przy pracy współdzielonej

Post autor: Łukasz84 »

Chyba powoli znajdujemy przyczynę pojawiającego się problemu. Dzieje się tak gdy dwie osoby zaczynają gmerać przy podpiętym podkładzie cad, wtedy dostaje program świra i rozłącza. Wiem, że należy pracować na konkretnych zadaniach ale niestety nie umiem tego ustawić. Jak zrobić/ustawić by podlinkowane pliki Cada były własnością jednej osoby a wszyscy pozostali chcąc coś zmienić musieli by pytać o zgodę? Jest gdzieś jakaś instrukcja dotycząca pracy współdzielonej i jej ustawień ?
ODPOWIEDZ