dociąganie belek

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kaina
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2015, 08:56

dociąganie belek

Post autor: Kaina »

Witam,

Mam pytanie dotyczące połączenia belek i słupów drewnianych. Czy istnieje możliwość na "wyłączenie" automatycznego wycinania końcówki belki przez słup? Belka dociągnięta do słupa automatycznie skraca się i tylko nadpisanie wartości w End join cutback w oknie Właściwości pozwala mi na wydłużenie jej do pożądanej długości. Będę wdzięczna za podpowiedź.
Załączniki
ScreenShot002.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: dociąganie belek

Post autor: AndrzejZ »

Wielce Szanowny Obywatel PIES udostępnił nam wszem belkę która nie "wącha" się ze słupami. Od tego dnia dla mnie praca z belkami jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Temat w którym ją znajdziesz to - Widok belki w rzucie. Wystarczy ją pobrać i cieszyć się pracą. Dzięki Psie :D.
Robienie na siłę konstruktorów z architektów przez tfurców Revita (złość po wprowadzeniu Ribona jeszcze mi nie minęła :twisted: ) jest trochę irytujące i ograniczające. Nie mam pojęcia o modelu analitycznym i chyba nie chcę mieć. Niech konstruktorzy się tym bawią a Revit niech nie utrudnia.
Przy okazji, jeśli ktoś wie jak wyłączyć automatyczne docinanie belek i słupów - podpinam się do prośby koleżanki.
ODPOWIEDZ