Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Post autor: adyton »

Witam z kolejnym pytaniem...
Na podstawie filmiku umieszczonym na jednym z revitowych blogów pt. "Tworzenie etykiety okna i drzwi zgodnych z polską normą" stworzyłem (co nie było łatwe, bo filmik jest superszybki i bez dźwięku :)) etykietę zagnieżdżoną w typie okien. O dziwo wszystko działa, ale nurtuje mnie jedna sprawa dotycząca opisu okien. Czy opis o treści "O1" który jest w etykiecie można jakoś zautomatyzować. Teraz mam tak, że nie ważne jaką szerokość okna wstawiam z mojej rodziny, zawsze jest opis O1. Czy jest możliwość, żeby taki opis zmieniał się automatycznie w formacie O1, O2 itd.?
Przy typowych niezagnieżdżonych znacznikach okien dzieje się to z automatu.

Kolejne pytanie niejako związane z pierwszym... jak zmienić linię znacznika z ciągłej na np. typu osiowego? W rodzinie etykiety przy rysowaniu pionowej linii mam do wyboru jedynie podgrupę "opisy ogólne" albo "linia niewidoczna"...
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (15.15 KiB) Przejrzano 5752 razy
Bez tytułu2.png
Bez tytułu2.png (34.3 KiB) Przejrzano 5752 razy
marcinm
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2015, 06:48

Re: Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Post autor: marcinm »

Jako że jest to mój pierwszy wpis to chcę wszystkich serdecznie powitać :)
Z etykietami zagnieżdżonymi w rodzinie okien problem polega na tym, że etykieta musi być rodziną typu Generic Annotation, a dla niej nie ma dostępnych do wyboru takich opcji jak dla Windows Tag (czyli m.in. parametru Type Mark). Moim zdaniem nie można zautomatyzować procesu numeracji okien z etykietą zagnieżdżoną.
pozdrawiam
marcinm
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Post autor: pies »

Intrygujące.
Możesz wrzucić etykietę na forum?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Post autor: adyton »

Dzięki za odzew. W załączeniu rodzinka. Tak jak pisałem, jest to moja kopia rodzinki z tutorialu z bloga o revicie (nie wiem, czy mogę podać tutaj link? - to chyba strona moderatora :))
Jeszcze nie do końca czuję Revita, bo to moje pierwsze dni z programem, ale jestem zaparty i żądny wiedzy, więc z każdym dniem bardziej mi się podoba. Nie bardzo łapię kiedy etykieta ma być "typu" kiedy "elementu" i robię to bardziej machinalnie niż ze zrozumieniem, ale chcę przejść całego tutoriala z Autodesku na temat tworzenia rodzin, więc może się wczuję w temat :).

Czytając od końca forum dochodzę do wniosku, że tak jak z resztą piszą często użytkownicy - zawsze jest wiele sposobów na rozwiązanie problemu, co czyni program mocno elastycznym i to mnie się podoba.
Załączniki
Opis_ogolny_zagniezdzony_okna_.rfa
Opis ogólny okna - do etykiety zagnieżdżonej w rodzinie okien
(288 KiB) Pobrany 415 razy
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagnieżdżona etykieta okna - opis typu okna.

Post autor: pies »

Na początek, dla porządku link do bloga, o którym wspomniał adyton:
http://revit-pl.typepad.com/my-blog/201 ... C4%85.html
Film wydaje się być niedokończony i akurat nie pokazuje rozwiązania najciekawszego problemu.

Podobnie jak marcinm uważam, że nie da się tego zrobić, bo w etykiecie ogólnej nie ma parametru Type Mark który odpowiada za porządek w projekcie. Można oczywiście z niego zrezygnować i stworzyć własny, ale to skórka za wyprawkę, tylko kłopoty.

Zaprezentowany w blogu pomysł jest ciekawy i choć uważam jego praktyczną przydatność za dyskusyjną, to jako wprawka w tworzeniu familii bezcenny :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ