Krawędzie ścian w widoku 3D

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Krawędzie ścian w widoku 3D

Post autor: adyton »

Kolejne pytanie z serii początkujący revitujący.
Wybaczcie impertynencję, ale mam już przeczytane 2/3 postów z forum, ale na to się nie natknąłem, albo coś źle szukam...
Modelując budynek staram się łączyć poszczególne ściany, stropy przez "dołącz geometrię". Mimo wszystko gdzieś zawsze pojawiają się linie na widoku 3d czy elewacji między poszczególnymi typami ścian albo kondygnacjami.
1. Czy to wynik jakichś błędów w moim modelowaniu i niedostatecznej lub nieprecyzyjnych połączeń między ścianami?
2. Czy można wyłączyć widoczność tych krawędzi w widoku 3d (próbowałem w VG wyłaczać różne parametry ale nie mogę znaleźć odpowiedniego)?
Na zrzutach pokazane o co mi chodzi...
styk scian2.jpg
styk scian2.jpg (24.78 KiB) Przejrzano 4216 razy
- w tym przypadku dołączanie geometrii częściowo pomaga, ale też nie na wszystkich krawędziach styków.

styk scian.jpg
styk scian.jpg (19.14 KiB) Przejrzano 4216 razy
- w tym przypadku połączenie tych 2 ścian (tego samego typu) nie jest aktywne...(końce ścian mają włączoną opcję "wiązań".

Pozdrawiam, adyton.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krawędzie ścian w widoku 3D

Post autor: pies »

ad1. na ogół łączenie geometrii wystarcza, ale zdarzają się takie miejsca, gdzie Revit odmawia współpracy i wtedy nie pozostaje nic innego jak zamalować połączenie linią invisible :(
ad2. nie znam takiego sposobu, co nie znaczy że go nie ma :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Krawędzie ścian w widoku 3D

Post autor: adyton »

Dzięki za odpowiedź.
Odnośnie drugiego punktu. Kojarzę "wzrokowo", że gdzieś kiedyś kliknąłem w Revicie taką opcję, gdzie wyświetlane były chyba 3 bryłki ostrosłupy i z jakimiś opcjami linii do wyboru (widoczne, niewidoczne), ale za groma nie wiem, gdzie ta opcja była w programie i czy dotyczy to akurat tego problemu a nie jakichś przekrojów...
Pamięć dobra, tylko krótka :).
ODPOWIEDZ