Problem przy tworzeniu grup

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Problem przy tworzeniu grup

Post autor: Marek K »

Mam taki oto problem: projektuję budynek w którym główną konstrukcją nośną jest rama stalowa. Wymodelowałem całą ramę (główne elementy to IPE300). W trakcie budowania konstrukcji prawdopodobnie postawiłem (dowiązałem) słupy ramy do siatki osi. Potem gdy zacząłem tworzyć już ramę wywaliłem wszystkie a zostawiłem tylko dwa jak dla jednej ramy. Tworzę gupę: wybieram grupę modelu, (tak zaznaczam a nie elmentu bo taki jest wybór), dodaję poszczególne elementy. Przy dodawaniu słupów pojawia się komunikat jak na obrazku "Grupa 0". Po zamknięciu całej grupy komunikat "Grupy 4". Wybieram (zaznaczam) ten wiązar - grupę aby skopiować. po przeniesieniu-powieleniu na nstępną oś pojawia się komunikat "Grupa 4" i nic nie wychodzi. Co robię nie tak. Może lepiej byłoby gdyby ta cała grupa tj. wiązar był stworzony-dodany jako zespół? Tego nie próbowałem. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i pomoże mi rozwiązać?
Załączniki
Komunikat po próbie powielenia grupy
Komunikat po próbie powielenia grupy
Komunikat po zamknięciu grupy
Komunikat po zamknięciu grupy
Grupy 2.jpg
Grupy 1.jpg
Komunikat przy dodawaniu słupów do grupy
Komunikat przy dodawaniu słupów do grupy
Marek_K
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Problem przy tworzeniu grup

Post autor: Marek K »

Problem został rozwiązany dzięki pomocy Serwisu Robobatu. Kolejny krok przy tworzeniu obiektu jest już za mną. Teraz przychodzą nastepne - ale to już w nowych wątkach.
Marek_K
ODPOWIEDZ