Rysunek pojedynczego elementu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: adyton »

Witam,
Z małą przerwą zacząłem dalej brnąć w tajniki Revita.
Tym razem utknąłem nad banalną, jak się pewnie okaże, sprawą...
Mam rzut, na rzucie np. elementy konstrukcyjne i teraz czy jest jakiś prosty sposób na wyizolowanie np.1 belki i stworzenie dla niej rysunku szalunkowego?

Można oczywiście stworzyć kopię rzutu i wyłączyć widoczność wszystkich zbędnych elementów poza np. belkami i wyłuskać z nich tę, która nas interesuje a pozostałe ukryć.... ale to jakoś wydaje mi się szalenie nieintuicyjne. Czy jest na to jakiś inny sposób?

Pozdrawiam,
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: miódwuchu »

Robisz callout elementu, w nowo utworzonym widoku zmieniasz glebie widocznosci aby ukryc elementy przed i za, a to co zostalo zaznaczasz i przwym przyciskiem myszy eliminujesz z widoku za pomocą 'hide element in view'
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: adyton »

W porządku, taki sposób jest możliwy - w sumie to podobny do tego, co opisałem :)
Tylko co w przypadku, gdy mam np. 50 czy 100 elementów konstrukcyjnych i każdy trzeba zwymiarować szalunkowo...
Dla każdego elementu robię "callout"? Robi mi się wtedy niezły bajzel na rzucie (cała masa odwołań) nie mówiąc już o tym ile jest przy tym klikania, izolowania i porządkowania każdego odwołania a dodatkowo przydałoby się zrobić rzut takiego elementu z przodu i np. z boku w przekroju.

Myślałem, że jest może jakiś automat typu zaznaczam belki z danego poziomu, klikam i dostaję odrębne rzuty każdej z nich, które potem sobie mogę uporządkować na arkuszu.
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: kampoz »

wskazówka
create assembly --> generate views
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: adyton »

kampoz pisze:wskazówka
create assembly --> generate views
Genialne w swojej prostocie :)
Dzięki kampoz właśnie o to mnie chodziło.
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Rysunek pojedynczego elementu

Post autor: kayser »

Chciałbym trochę odgrzać wątek.
Jeśli chcę otrzymać rysunek szalunkowy belki żelbetowej, to do zespołu dołączam również ścianę.
Nie można utworzyć innego zespołu zawierającego ścianę. Więc jak sobie z tym poradzić, gdy mam drugą belkę w tej ścianie, dla której chcę utworzyć osobny rysunek? Chodzi mi o lepsze rozwiązanie niż podział ściany.
ODPOWIEDZ