Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: adyton »

Witam,
Czy jest możliwość wyświetlenia rzutu (konstrukcyjnego), tak, żeby przegrody rysowane były bez widoczności warstw wykończeniowych lub izolacji - z samym elementem konstrukcyjnym?
Jest w ogóle taka opcja dostępna, czy jedyne rozwiązanie to tworzenie 2 ścian - obok siebie - architektonicznej z izolacji i drugiej konstrukcyjnej?

Pozdrawiam,
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: miódwuchu »

Jest i to nawet kilka, począwszy od najprostszego czyli zmiany poziomu detali na rusynku, poprzez ustawianie filtrów na prowizorycznej zmianie kolorow wypelnien sciany na bialy w `VG`
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: adyton »

Chyba się nie do końca zrozumieliśmy albo ja nie rozumiem Twojego skrótu myślowego.

W rzucie architektonicznym mam ścianę dwuwarstową: cegła 25cm + izolacja 12cm.
1sc.png
1sc.png (7.3 KiB) Przejrzano 6120 razy
W rzucie konstrukcyjnym chcę tę samą ścianę pokazać bez warstwy izolacji (nie chodzi o sposób jej kreskowania, tylko widoczność całej warstwy izolacyjnej a dokładnie jej eliminację z rzutu) tak, żeby jej widoczna grubość wynosiła 25cm.
2sc.png
2sc.png (2.24 KiB) Przejrzano 6120 razy
Z opcji, o których piszesz, to sposób, czy kolor wypełnienia ściany a także poziom detali dotyczy całego widoku ściany (chyba, że coś nie tak klikam)?

Pozdrawiam,
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: miódwuchu »

Z tego co wiem to nie ma takiej opcji, chyba że coś sie zmieniło w 2016. Na forach anglojęzycznych ludzie rekomendują w takich sytuacjach modelować osobno izolację a osobno ścianę, ale jak problematyczne to rozwiązanie to bedziesz wiedzial gdy trzeba bedzie wstawić drzwi lub okna.

Nie wiem czy to coś pomoże ale pamiętaj że możesz we właściwościach ściany edytować też np na jakiej wysokości zaczyna się izolacja
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: miódwuchu »

EDIT: Chyba że chodzi ci o: Modify | Create -> Create Parts (zaznacz sciane, wcisnij spacje) -> exclude parts i zaznaczasz izolacje ktore chcesz ukryc
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: PijPiwo »

Calkowicie wylaczyc sie nie da, ale pobaw sie troche z narzędziem Override Host Layers. Warstwy nie konstrukcyjne mam na szaro, ewentualnie można te linie zamienic na biale i wylaczyc kreskowanie, ale wydaje mi się ze szary kolor jest wystarczajacy. Zachowaj te ustawienia w swoim view template, żeby nie ustawiac za każdym razem.
Modelowanie osobno scian konstrukcyjnych działa dobrze (osobiście tego wlasnie sposobu uzywam). Jeśli chodzi o drzwi i okna to wystarczy sciany poloczyc (join geometry).
Załączniki
wall.JPG
Pozdrawiam!
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

Re: Rzut konstrukcyjny bez warstwy izolacji

Post autor: szowski »

Witam, pierwszy post i mały tutorial jak można to sensownie zrobić, który przygotowałem.

https://www.dropbox.com/sh/7cfrbtqe9yqa ... t3n8a?dl=0 w wersji slajdowej.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ