Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
superziom123
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2015, 00:22

Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Post autor: superziom123 »

Witam,

Chciałbym zapytać jak modelujecie ocieplenie między krokwiami w Revicie. Ogarnąłem jak stworzyć więźbę w tym programie, jednak męczę się z jakimś racjonalnym wymodelowaniem między krokwiami termoizolacji. Potrzebne mi to do analizy termicznej, więc chodzi mi o to aby ten sposób w racjonalny sposób uwzględniał występowanie izolacji i krokwii, sam myślałem o tym żeby po prostu stworzyć warstwę izolacyjną o Lambda ekwiwalentnym ( uśrednione lambda z krokwii i termoizolacji), ale brakuje mi doświadczenia żeby stwierdzić czy miałoby to jakiś wpływ na analiże termiczną. Prosiłbym o jakieś wskazówki/rady jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam.
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Post autor: miódwuchu »

A nie jest tak że Revit automatyczne usunie izolację pod dachem jeśli natrafi na krokwię?
superziom123
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2015, 00:22

Re: Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Post autor: superziom123 »

Tak? Czyli podczas modelowania dachu najpierw stworzyć dach w którym nie ma tak jakby warstwy nośnej (nie uwzględniam krokwi na poziomie ich warstwy jest tylko wełna mineralna) a potem tworzę więźbę ?
miódwuchu
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:48

Re: Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Post autor: miódwuchu »

Byłbym mocno zdziwiony gdyby było inaczej znając logikę Revita.
superziom123
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2015, 00:22

Re: Modelowanie ocieplenia w dachu między krokwiami REVIT

Post autor: superziom123 »

Dzięki :)
ODPOWIEDZ