Warianty Projektu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
MaciejM
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2014, 14:19

Warianty Projektu

Post autor: MaciejM »

Witam!
Mam problem z wariantami projektu tj. założyłem 2 warianty. Jeden to inwentaryzacja a drugi projekt.
Moje pytanie: Jak sprzężyć tabelki rysunkowe z wariantami projektu. Jaką etykietę ustawić w tabelkach żeby przy druku inwentaryzacji pisało w tabelce np "inwentaryzacja" a jak przełączę wariant to "projekt"?
Dzieki
pozdrawiam
MaciejM
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Warianty Projektu

Post autor: ada_mowska »

szczerze powiedziawszy, wrzucam ten sam arkusz do inwentaryzacji i projektu, nmerują odpowiednio np arkusze A01-A05 - stan istniejący, a w pliku projekt wstawiam numery A06-A0x i tyle..
Po co kombinowac..
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
MaciejM
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2014, 14:19

Re: Warianty Projektu

Post autor: MaciejM »

Dzięki za odpowiedź. Aktualnie robię tak jak napisałaś, ale mam kiepskie doświadczenia bo nieraz się zdarzyło że musiałem przerabiać modele w obu plikach a to podwójna robota. Chciałem mieć wszystkie wersje w jednym pliku i sobie między nimi skakać. Widziałem że jest opcja z kopiowaniem widoków i ustaleniem który wariant ma być wyświetlany. Przy domku jest ok, ale większy projekt to już katorga.
Tak samo nie wiem czy jest opcja żeby zaprezentować np 3 warianty projektu w jednym arkuszu?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warianty Projektu

Post autor: pies »

projekt trzeba dzielić na fazy, a nie na warianty.

Z projektu przebudowy, który niedawno skończyłem wynika, że optymalny podział na fazy to:
Inwentaryzacja
Rozbiórki
Projekt
Detale


Fazę detale robię tylko po to by oznaczenia przekrojów ni pokazywały się na wszystkich arkuszach.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mzafka
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:57

Re: Warianty Projektu

Post autor: mzafka »

pies pisze:projekt trzeba dzielić na fazy, a nie na warianty.

Z projektu przebudowy, który niedawno skończyłem wynika, że optymalny podział na fazy to:
Inwentaryzacja
Rozbiórki
Projekt
Detale


Fazę detale robię tylko po to by oznaczenia przekrojów ni pokazywały się na wszystkich arkuszach.
A gdy mam klientowi wykonać 2 warianty w mieszkaniówce: z parterem usługowym (a) i z garażem w parterze (sic!) (b) to rozumiem, że warianty lepiej wykorzystać? Wtedy tworzę Option set i tam dwie "opcje". Rozumiem, że option set mam wykasować parter, a wtedy od nowa wyrysować go w option 1 i option 2? Dobrze rozumiem?

Z faz najlepiej korzystać, gdy mam projekt budowlany lub/i wykończeniowy?
Maciek
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warianty Projektu

Post autor: pies »

Z moich obserwacji wynika, że w takiej sytuacji lepiej zrobić 2 pliki, osobny dla każdej opcji.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ