Drzwi w drzwiach/wrotach i ich etykieta.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Drzwi w drzwiach/wrotach i ich etykieta.

Post autor: adyton »

Witam wszystkich.
Czy natknął się ktoś na model dużych przemysłowych drzwi/wrót dwuskrzydłowych uchylnych, w których umieszczone byłyby mniejsze skrzydło?
Mam np. wrota 5x5 i w jednym skrzydle mam dodatkowe skrzydło 1x2m? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Spotkałem takie, ale rolowane a takie nie wchodzą w grę...Pewnie pozostanie mi rzeźbienie.

Druga sprawa niejako związana - czy jest możliwość zrobienia etykiety drzwi, które opisywałyby drzwi o których była mowa wyżej (w stylu np. 500,100/500 - chociaż to nieco naciągany opis) ale bardziej by się przydało przy jednoskrzydłowych o szerokości 120cm składających się z '90 i poszerzenia 30cm czyli np. 90+30/200. Nie mogę znaleźć w etykiecie drzwi parametru, który mógłby opisywać wymiar każdego ze skrzydeł. Chyba, że można przeprowadzić jakieś działanie na etykietach typu "szer. calkowita - szer. skrzydła" , ale do tego jeszcze nie doszedłem :)

Pozdrawiam elektronicznych rzeźbiarzy.
adyton
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2015, 11:51

Re: Drzwi w drzwiach/wrotach i ich etykieta.

Post autor: adyton »

Już rozgryzłem temat.

Dodatkowe skrzydło drzwi sobie wyrzeźbiłem na jakimś gotowcu ale najbardziej cieszę się, że udało mi się stworzyć etykietę sczytującą dowolną dodatkową wartość z rodziny.

Może się komuś początkującemu przyda sposób w jaki to zrobiłem:
1. Stworzyłem parametr współdzielony o nazwie np. "szer_drzwi_malych"
2. W rodzinie dużych wrót użyłem parametru z pkt 1 do wymiaru opisującego szerokość drzwi "małych"
3. W rodzinie oznaczeń drzwi (opisów) stworzyłem nową etykietę i przypisałem jej wartość z parametru współdzielonego "szer_drzwi_malych"
4. Wczytałem wszystko do projektu i efekt mam taki:

Muszę jeszcze to wszystko uporządkować i dodać sobie do etykiety dużych drzwi wysokość małego skrzydła.
Załączniki
etykieta_drzwi.png
etykieta_drzwi.png (9.52 KiB) Przejrzano 4198 razy
Awatar użytkownika
booszman
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:17

Re: Drzwi w drzwiach/wrotach i ich etykieta.

Post autor: booszman »

Super!

A próbowałeś z rodzinami zagnieżdżonymi z włączonym parametrem "Współdzielony"? Ta technika pomoże Ci zestawić i metkować osobno zagnieżdżoną Rodzinę. W tym wypadku raczej w celach kontrolo zawartości projektu lub w przypadku jego wariantów.
Tak to wygląda wewnątrz Rodziny...
Tak to wygląda wewnątrz Rodziny...
... a tak w Projekcie z osobno wstawioną metką.
... a tak w Projekcie z osobno wstawioną metką.
Pozdrawiam :)
:!: Czy wiesz, że PROCAD Tools4Revit ma swojego bloga - odwiedź Revit na wypasie - dowiedz się więcej, wspieraj rozwój Tools4Revit :!:
ODPOWIEDZ