Błąd w wersji R2016?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Błąd w wersji R2016?

Post autor: Marek K »

Używając wersję Revita 2016 zauważyłem np takie "buble": przy ustawieniu renderingu w oknie parametrów [Ustawienia] miga mi napis jakości renderingu - tak się dzieje dla obu rodzajów renderingu.
Gorzsza rzecz to taka: tworzę dowolną rodzinę, chcę wykorzystać np podrys jakiegoś kształtu w dwg więc go wczytuję. Podrys automatycznie blokowany jest pinezką (Ok tak samo było w R2015). Prubuję uaktywnić ten podrys zaznaczeniem myszką i nic - jest nieaktywny; nie daje się zaktywować więc nie mozna odpiąć pinezki. Było podobnie w R2015 -tam po najechaniu myszą element podświetlał się i można było odpiąć pinezkę i dalej działać.
Podobnie jest np z podczytywaniem rastra. Wczytuję raster, kalibruję (dobieram wielkość podkładu), przypinam pinezką aby niechcący nie poruszyć-przesunąć; i wtedy kłopot. Raster faktycznie jest zablokowany ale pozostaje nieaktywny - nie mogę zaznacyć (wybrać) kursorem myszy aby odpiąć pinezke. Czy ktoś miał podobny kłopot czy to tylko u mnie występuje?
Marek_K
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Błąd w wersji R2016?

Post autor: Marek K »

Zainstalowałem R2016 SP2, Problemy opisane powyżej nie ustąpiły - przypietego obiektu nie mogę odpiąć -nie mogę zaznaczyć aby podśiwtliła sie pinazka. W poprzednich wersjach problem ten nie występował.
Marek_K
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd w wersji R2016?

Post autor: pies »

Myślę, że w prawym dolnym rogu masz zablokowaną pinezkę (czerwony krzyżyk na ikonce).
Powinna wyglądać tak jak na poniższym obrazku.
Załączniki
pinezka.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Błąd w wersji R2016?

Post autor: Marek K »

Dzieki, rzeczywiscie była. Nie wiem co z tym migającym elementem
Migotanie.jpg
Wyłaczyłem akcelerację sprzetową i dalej nic.
Marek_K
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd w wersji R2016?

Post autor: pies »

Sprawdziłem jak to u mnie wygląda:
... nic nie miga :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ