Eksport do dwg - linie detalu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Eksport do dwg - linie detalu

Post autor: qn »

Pracując w Revicie często wspomagam się liniami detalu, tworzę kilka różnych rodzajów takich linii o różnych wzorach i kolorach. Głównie oczywiście dotoczy to projektu zagospodarowania terenu, gdzie poszczególne instalacje rysowane są różnymi kolorami. Niestety, przy eksporcie do dwg wszystkie linie detalu w pliku cad są na jednej warstwie, w tym samym kolorze i o tym samym wzorze. Czy komuś z szanownych kolegów udało się nakłonić Revita do eksportu linii detalu do pliku dwg w takiej formie jak jest widoczna w Revicie. A może macie jakieś inne patenty?
Oczywiście, potrzebne mi jest to do współpracy z projektantami branżowymi którzy pracują w cadzie.
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

Re: Eksport do dwg - linie detalu

Post autor: szowski »

Cześć
Jak poniżej w opcjach eksportu DWG możesz nadac liniom odpowiedni kolor oraz np. określic na jakiej warstwie mają się pojawić
warstwy.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eksport do dwg - linie detalu

Post autor: pies »

Domyślnie linie źle się skalują w Autocadzie. trzeba poleceniem LTSCALE ustawić właściwą skalę. U mnie jest to 150.
Ustaw tak jak na załączonym obrazku to powinno być lepiej. Osobną sprawą jest umieszczanie linii na odpowiednich warstwach. Trzeba trochę porzeźbić - wystarczy raz.
To akurat pokazał Szowski :-)
Załączniki
linie.png
Pozdrawiam
Był Kudłaty
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Eksport do dwg - linie detalu

Post autor: qn »

Dzięki Panowie!
Ze skalowaniem akurat nie mam problemów. Co do warstw i kolorów - miałem nadzieję, że jest może gdzieś przycisk typu "utwórz nowe warstwy dla poszczególnych linii detalu, z kolorem i wzorem odpowiadającym poszczególnym liniom" :wink:
Trzeba się jednak w to pobawić i poustawiać. Najgorsze jest to że w kolejnych projektach zdarza mi się dodawać nowe linie w zależności od potrzeb, wtedy trzeba też w konkretnym projekcie pobawić się w ustawieniach exportu. :(
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
booszman
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:17

Re: Eksport do dwg - linie detalu

Post autor: booszman »

Bardzo ciekawy post i odpowiedzi,

Dorzucę jeszcze swoje pięć groszy. Opcje eksportu z Revit do CAD to jedna rzecz. Inną są standardy rysunkowe po stronie AutoCAD. Za pomocą plików DWS można sprawdzać i zmieniać cechy warstw porównując ze sobą standard DWS i uzyskany z Revita plik. Więcej możecie przeczytać o tym temacie tutaj >>> http://autodesk.blogs.com/between_the_l ... lator.html

Pozdrawiam :)
:!: Czy wiesz, że PROCAD Tools4Revit ma swojego bloga - odwiedź Revit na wypasie - dowiedz się więcej, wspieraj rozwój Tools4Revit :!:
ODPOWIEDZ