Bilans/zagospodarowanie terenu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
emilciad
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 23:15

Bilans/zagospodarowanie terenu

Post autor: emilciad »

Dzień dobry,

chciałam się poradzić jak podejść do planu zagospodarowania, a dokładnie zagadnienia bilansu terenu. Teren robię jako Toposurface, podjazdy i inne powierzchnie utwardzone wydzielam przez Subsurface. W parametrach widzę, że zaczytuje ich powierzchnie, ale nie mogę się do nich dostać przez zestawienie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bilans/zagospodarowanie terenu

Post autor: pies »

Tworzę widok Area Plan i obrysowuję wszystko przy pomocy Area Boundary

Można również robić bilans w oparciu o powierzchnię terenu (topsurface) i subregiony, czyli tak jak próbujesz.
Do zestawień musisz utworzyć tabelkę w kategorii Topography
Poniżej umieściłem przykład. ("grupa funkcjonalna" jest parametrem współdzielonym)
Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba tworzyć zamknięte obwiednie, które nie mogą się przecinać. Przy bardziej skomplikowanych kształtach obrysy mogą być trudne do powtórzenia dla dwóch przyległych subregionów,
... no i więcej klikania :wink:
Załączniki
bilans terenu.png
Pozdrawiam
Był Kudłaty
emilciad
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 23:15

Re: Bilans/zagospodarowanie terenu

Post autor: emilciad »

Działka jest prosta, więc obrysowałam Obszarami podrzędnymi. Pracuję na R16, niestety polska wersja. Robię: Zestawienie->teren, ale niestety niczego nie zlicza. Wrysowywałam już obok też inny teren i dawałam do tabeli wszystkie parametry, ale nadal jakby nic nie widziałam. Może dlatego, że nie mam tego parametru współdzielonego? Jakbym mogła spytać, to jak on jest wykonywany i w jakim celu?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
booszman
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:17

Re: Bilans/zagospodarowanie terenu

Post autor: booszman »

A to dlatego, że powinnaś utworzyć zestawienie z kategorii Model terenu!
Zestawienie obszarów podrzędnych znajdziesz w kategorii Model terenu.
Zestawienie obszarów podrzędnych znajdziesz w kategorii Model terenu.
W tym wypadku nie potrzeba Parametrów Współdzielonych, chyba że chcesz dodać jakieś własne informacje i użyć ich w zestawieniu. Jeżeli będziesz używać Parametrów Współdzielonych to pamiętaj aby dodać je do kategorii Model Terenu
Aby przypisać Parametr Współdzielony do Rodziny systemowej używamy Parametru projektu w zakładce Zarządzaj.
Aby przypisać Parametr Współdzielony do Rodziny systemowej używamy Parametru projektu w zakładce Zarządzaj.
Powodzenia :)
:!: Czy wiesz, że PROCAD Tools4Revit ma swojego bloga - odwiedź Revit na wypasie - dowiedz się więcej, wspieraj rozwój Tools4Revit :!:
emilciad
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 23:15

Re: Bilans/zagospodarowanie terenu

Post autor: emilciad »

Działa!!! dziękuję serdecznie:)
ODPOWIEDZ