Warstwy tynku w rzucie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Warstwy tynku w rzucie

Post autor: Marek K »

Pytanie skierowane raczej do praktyków, do tych co całość dokumentacji (nawet samą branżę architektury) wykonują w Revicie.
Mam zdefiniowane warstwy ściany tak jak w rzeczywistości tzn z tynkiem. Tynk ma nadane tekstury itp. czasem sprawia to kłopot zwłaszcza przy eksporcie - trzeba je usuwać. Czasem ten tynk przeszkadza bo np. linie stropu trzeba dociągać do lica warstwy nośnej itp. Czy ktoś z Was robiący całość dokumentacji zwłaszcza branżę architektoniczną używa warstw tynku w przegrodach czy nie.
Co zrobić, jak zrobić aby było najłatwiej i najszybciej. Gdy wyłączę cienkie linie to grubymi rysowane jest lico tynku - pewnie można to przedstawić. Proszę o poradę jak w praktyce to robicie aby było sprawnie i szybko?
Kich ustawień grubości linii używacie aby było ładnie.
Cienkie linie włączone
Cienkie linie włączone
Cienkie linie wyłączone
Cienkie linie wyłączone
Marek_K
mzafka
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:57

Re: Warstwy tynku w rzucie

Post autor: mzafka »

Wydaje mi się, że przy projekcie budowlanym bez sensu jest zaznaczać tynk.

W każdym razie w kilku pracowniach arch. w PL i UK się z tym nie spotkałem.
Maciek
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warstwy tynku w rzucie

Post autor: pies »

Ja zawsze zaznaczam tynk, bo liczę powierzchnie wg ISO. Dla dewelopera PUM rzecz święta.
Ponieważ kable prowadzimy w tynku to przyjmuję jego grubość równą 1,5 cm.

Na załączonych obrazkach pokazałem jak to mam poustawiane, żeby wydruki były jasne i czytelne.
Załączniki
linie ścian.jpg
grubości linii.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
MACIO6
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2015, 18:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Warstwy tynku w rzucie

Post autor: MACIO6 »

Witam

Ustawienia mam dokładnie takie same. Tynk zaznaczam choćby po to aby go zliczyć i przede wszystkim do powierzchni. Jesli chodzi o export do ACAD to używam go bardzo często choćby dla branżystów i Revit jest tutaj po prostu genialny( działą w standartach które sa określone ja korzystam z AIA zastanawiałęm sie nad ISO ale jeszcze muszę o tym poczytać) po krótkim kursie wszyscy są zachwyceni. Revit przy exporcie dba o porzadek na warstwach i kolorach. Nawet nic za bardzo nie czyszczę po prostu napisałem raz jaka warstwę maja wyłączyć zreszta przy odrobinie znajomości angielskiego można sie samemu domyślić.

Maciej
mzafka
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:57

Re: Warstwy tynku w rzucie

Post autor: mzafka »

Jak ustawić tynk przy exporcie, aby branżyści mogli go wyłączać?
Maciek
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Warstwy tynku w rzucie

Post autor: kayser »

Marek K pisze:Czasem ten tynk przeszkadza bo np. linie stropu trzeba dociągać do lica warstwy nośnej itp.
Nie powinno być z tym problemu jeśli tynk jest zdefiniowany w typie ściany jako warstwa wykończeniowa, a przy definicji stropu jest zaznaczona opcja "Rozciągnij do ściany (warstwy nośnej)"
zrzut2.jpg
ODPOWIEDZ