Drukowanie do pdf

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Drukowanie do pdf

Post autor: kayser »

Jakiej drukarki pdf używacie?
Używam pdf creator i nie wiem jak dodać niestandardowy rozmiar papieru, ale tak żeby na stałe się zapisał?
Jak w Revicie ustawię "Niestandardowy rozmiar strony PostSript" to mogę go użyć tylko raz. Następnym razem, mimo że w ustawieniach w Revicie mam pozapisywane różne formaty to mam komunikat "Ustawienie niekompatybilne z drukarką" bo widzi mi tylko jeden niestandardowy rozmiar.
Jak dla tej drukarki dodać na stałe nowe formaty, tak żeby były widoczne na liście rozwijalnej "rozmiary papieru"?
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: Jakub_TK »

W panelu sterowania musisz samemu dodać ustawienia nowej strony dla Pdf Creatora,

niestety tak działa Revit, że najlepiej jak kupisz zakładke za 100$, która exportuje do Pdf bez problemu
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: kayser »

Jakub_TK pisze:W panelu sterowania musisz samemu dodać ustawienia nowej strony dla Pdf Creatora
Gdzie dokładnie? Bo jak ustawię we właściwościach drukarki to zapisuje się tylko 1 format i to tymczasowo
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: Jakub_TK »

Przejdź do opcji Panel sterowania i otwórz menu Urządzenia i drukarki, Drukarki lub Drukarki i faksy.
Kliknij ikonę swojej drukarki, a następnie kliknij Właściwości serwera wydruku.
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: kayser »

Dzięki, o to chodziło.
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: Jakub_TK »

@ kayser

https://knowledge.autodesk.com/communit ... 2d7a575116

nagrałem Ci tutorial - jak zainstlaujesz sobie Foxit PDF to z poziomiu Revita możesz dodać akrusz, co jest o wiele szybsze
Video tłumaczy wszystko
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: kayser »

Testowałem 3-4 drukarki pdf, ale na foxit nie trafiłem, a w tamtych nie było takiej możliwości.
Widzę, że efekt jest taki sam jak w panelu sterowania, bo tam też dodaje, ale faktycznie dużo wygodniej.
Dzięki wielkie!
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: kayser »

Jeszcze pytanie za 100 punktów: jak dodać rozmiar rolki?
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drukowanie do pdf

Post autor: AndrzejZ »

rolkę do pdf-a!? :shock:
jeśli nie chodzi o pdf-a załóż nowy temat lub dopnij się do tematu związanego z pytaniem.
łatwiej przeszukiwać forum w którym nie ma bałaganu i odpowiadać na precyzyjne pytania.
ODPOWIEDZ