Widok dźwigara w przekroju

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Widok dźwigara w przekroju

Post autor: kayser »

Witam.
Mam problem z ukryciem linii w przekroju belki wstawionej ukośnie. Szukałem tematu na forum, ale nie znalazłem (mogłem używać złych słów kluczowych - jak jest proszę o linka).
Jak widać w załączniku mam ustawione kolory dla dźwigara i płatwi, a mimo to są wyświetlane na czarno (z lewej jest dźwigar, z prawej płatew). Jeśli ustawię to dla całej kategorii "Ramy konstrukcyjne" to działa, ale już dla podkategorii nie.
Docelowo chciałem ustawić kolor biały dla podkategorii, dla których nie chcę wyświetlać linii widokowych. Nie mogę ustawić dla całej kategorii, bo chcę ukryć tylko dźwigar.
Jak odptaszkuję podkategorię "dźwigar" to będę musiał wstawić element szczegółowy, a nie jest to wiadomo pożądane.

Ktoś? Coś?
zrzut3.jpg
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Widok dźwigara w przekroju

Post autor: kayser »

Pomoże ktoś?
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Widok dźwigara w przekroju

Post autor: AndrzejZ »

Po co jest ten program? By pokazać "przyszłą rzeczywistość budowlaną" maksymalnie wiernie. Czasami go za to kochamy, czasami wręcz przeciwnie. Chyba pozostaje Ci ręczne nadpisanie niechcianych linii z widocznych na "niewidoczne" lub takie spłycenie głębokości widoku że linie same "prawie" zniknął. Podejrzewam że twórcom revita nie przyszła do głowy taka funkcjonalność, w końcu większości z nas chodzi jednak o to, by na przekroju było widać głębię.
ODPOWIEDZ