Nakładka T4R

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, slaw, Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, marcinm

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 183
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Nakładka T4R

Post autor: Marek K » 29 mar 2016, 02:38

Zastanawiam się nad zakupem tego dodatku do Revita. Myślę, że pomoże mi w wykonywaniu więźby i jej zestawieniu, zestawieniu stolarki itp. Używa ktoś tego dodatku do Revita, mógłby mi ktoś kto używa powiedzieć czy warto zakupić - jakby nie było też trzeba będzie co roku płacić za subskrypcje - aktualizacje do nowych wersji.
Marek_K

Awatar użytkownika
pies
Posty: 1110
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakładka T4R

Post autor: pies » 30 mar 2016, 06:44

Chyba są jakieś wersje trialowe, żeby sprawdzić przed zakupem czy warto?
Ja nie używam.
Pozdrawiam
Był Kudłaty

marcinm
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 06:48

Re: Nakładka T4R

Post autor: marcinm » 11 kwie 2016, 08:51

Tools4Revit to pakiet narzędzi wspomagających i przyspieszających niektóre procesy projektowe. Mamy do wyboru 3 wersje pakietu:
Standard, Premium i Ultimate.
Dwa pierwsze pakiety składają się przede wszystkim z narzędzi t4R (w skład pakietu Premium wchodzą dodatkowo 2 narzędzia BIM Solutions: Insert Elements oraz Rafter+). Pakiet Ultimate to wybrane narzędzia BIM Solutions (bardziej rozbudowane niż t4R).
Oprócz wersji testowych, o których wspominał już pies, polecam jeszcze tutoraiale dostępne na stronie procad: http://www.procad.pl/procad-tools4revit-support/ , oraz bezpośrednio na stronie producenta: http://www.aga-cad.com/ (zakładka Products), jak również na kanale youtube https://www.youtube.com/user/AGACADLtd .
Odnośnie poszczególnych narzędzi: do wykonania więźby przeznaczony jest Rafter+ (http://www.aga-cad.com/products/bim-sol ... ng-started). Co do zestawień stolarki, to narzędzie nazywa się Dynamic Legend i nie tworzy zestawień (w sensie Revitowym), a legendy, które można użyć w dokumentacji jako zestawienia stolarki (lub innych obiektów np. mebli)- http://www.aga-cad.com/products/tools4r ... ng-started .
Są też narzędzia do oznaczania i przenumerowania obiektów wg ustalonych przez użytkownika reguł (Sort Mark http://www.aga-cad.com/products/tools4r ... ng-started)- narzędzie to pozwala m.in. na oznaczenie kierunku otwierania drzwi L/P.
Łącznie mamy do dyspozycji około 30 narzędzi, mniej lub bardziej rozbudowanych. Pozwalają one przyspieszyć pewne czynności w Revicie, ale wiadomo, że nie zrobią wszystkiego same ;)
Ja polecam następujący schemat- odnalezienie narzędzia o interesującej nas funkcjonalności, przejrzenie tutoriali pokazujących jego funkcjonalność, pobranie wersji testowej (14 dni), jeżeli się sprawdzi, to zakup.
Jeszcze jedna istotna informacja- narzędzia te nie działają z Revitem LT.
pozdrawiam
marcinm

kayser
Posty: 171
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Nakładka T4R

Post autor: kayser » 14 kwie 2016, 09:00

Więźba utworzona za pomocą Rafter+ posiada w miarę poprawny model analityczny?

marcinm
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 06:48

Re: Nakładka T4R

Post autor: marcinm » 18 kwie 2016, 20:43

Model analityczny więźby utworzonej w Rafter+ jest poprawny.
pozdrawiam
marcinm

ODPOWIEDZ