Podpicowanie elewacji

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
lysymat
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2016, 12:52

Podpicowanie elewacji

Post autor: lysymat »

Tak jak w temacie - chcę dołożyć do elewacji budynku w revicie takie elementy jak: drzewa, krzewy, ludzi, zwierzęta itp. Myślałem o jakiś komponentach 2D, żeby nie obciążać modelu..Pierwsze pytanie czy lepiej jest to zrobić wspomnianymi komponentami 2d i ewentualnie czy coś nadającego się do użycia jest gdzieś do pobrania? lub z praktyki ktoś ma lepszy sposób?
Będę wdzięczny za podpowiedzi! :D
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: Marek K »

Poszukaj na internecie obrazków z formacie png. One mają usunięte tło. Ponadto, jeśli renderujesz w Revicie 2017 to tam jest opcja obrazka bez tła. Cała obróbka tego typu nazywa się postprodukcja. Wpisz hasło rendering post production a wyskoczy cała masa filmów. Jedno jest pewne, dziecinnie proste to nie jest przynajmniej na początku.
Marek_K
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: Jakub_TK »

Rób to w 3d, ale elementy pochowaj wszędzie i zostaw sobie tylko na elewacjach - nie obciążysz modelu
lysymat
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2016, 12:52

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: lysymat »

Dzięki Marek K za odpowiedź, postprodukcję to ja potrafię zrobić przy użyciu 3d max plus PS, ale chodzi mi o uzyskanie bardzo dobrych elewacji prosto z Revita.
Czy i jak można rysować linie na elewacjach? Bo każda linia którą chcę narysować nie wyświetla się na elewacjach..

Czy do rysunku elewacji można dodawać elementy typu odnośniki, strzałki itp?
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: ada_mowska »

Zwyczajnie rysujesz na elewacjach, opisujesz itd.
Może masz właczony widok elewacji, z widoku 3D?
ja ostatnio zrobiłam cos takiego, ze rozmnożyłam widoki 3D jako elewacje i nazwałam tak samo
A potem wchodziłam w to, będąc przekonana ze wchodze w normalne widoki elewacji i dziwiłam sie, że nic z tym nie mogę zrobić, nawet ustawić dobrze okien itd.
dopiero analiza "co jest???" wskazała ze w moim projekcie nazwy sie powielają... i w 3D views nic nie mogłam zrobić :(
Także stary człowiek, a głupi..
Moze u ciebie jest cos podobnego?
Załączniki
elewacje.jpg
elewacje.jpg (127.08 KiB) Przejrzano 6441 razy
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
lysymat
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2016, 12:52

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: lysymat »

ada_mowska mam włączoną widoki elewacji - na 100 %, ale słuszna uwaga, że trzeba zwracać na to uwagę. Mam możliwość wyboru linii lub "detail line", ale jak ją rysuję to jest niewidoczna, i jak włączam ukryte rzeczy to też jej nie ma, wszystkie linie mam włączone w VG...Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Na przekrojach mam podobnie, ale tam chociaż mogę używać detail line...
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podpicowanie elewacji

Post autor: pies »

Linie detalu, o ile nie są wyłączone w VG powinny rysować Ci się wszędzie.

Linie modelu wymagają zdefiniowania płaszczyzny, na której są rysowane. Jeżeli ta płaszczyzna jest na przykład za plecami, poza obszarem widoku, albo ukryta za ścianą to rysowanej linii nie zobaczysz.

Jest również prawdopodobne, masz coś nie tak w ustawieniach, ale bez obejrzenia modelu trudno będzie zgadnąć co.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ