RviTEKA 2010 !!!

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

RviTEKA 2010 !!!

Post autor: Andrzejj »

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zaszczyt w imieniu firmy PROCAD SA, poprosić Państwa, o sugestie na temat zawartości nowej wersji ReviTEKi 2010. Wszelkie propozycje mile widziane. Oczywiście mogą to być rodziny konkretnych elementów, opisów, symboli itp. Wszystko to czego brakuje wam na codzień w pracy z programem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

etykieta spadku dachu by sie przydala dzialajaca w przekrojach i rzucie dachu :wink:
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

no i jeszcze zeby nie szukac na forach :

rodzina rury spustowe + etykiety, rynna o tradycyjnym profilu, a czy jest etykieta do rynny?
rodzina kominy wentylacyjne/dymowe + etykiety
klapy dymowe
porzadna etykiete schodow, bo ta w revitece 2008(bo taka mam, moze w 2009 jest inna) jest :?
arkusze parametryczne
etykieta okien z wysokoscia parapetu i nadproza - byla udostepniona na tym formu chyba przez Ade
sa etykiety scian itp., ale nie ma etykiety dachow

Fakro ma dosc fajna biblioteke swoich produktow opracowana w revicie, mozna by ja wlaczyc sa tam m.in. schody skladane na strych wszystkie typy

z tego co pamietam w revitece jest szablon projektu i brakuje tam w informacjach o projekcie "adresu inwestora" - niby nic, ale dla osob ktore zaczynaja prace z programem ten szablon jest bardzo przydatny, nim sie opracuje lub dostosuje nowy do swoich potrzeb

moze cos z opisanych tematow przeoczylam i jest, ale wiekszosc brakow reviteki uzupelnilam dzieki uprzejmosci innych osob, ktore umiescily swoja prace na roznych forach, za co dziekuje :D

no i w ramach reviteki poprosze modul wiezby dachowej

i to tyle poboznych zyczen pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Czy kroś ma jeszcze jakieś propozycje, bo niedługo zamykamy ten temat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Post autor: zubrzyk »

Przydałaby się również w zestawie biblioteka obiektów RPC... byłoby miło :D
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Popieram zubrzyk. Więcej RPC i większa różnorodność, zwłaszcza roślin. Mamy w większości standardowo roślinność jesienną, a w wersji 2008 mogliśmy wybierać dowolną porę roku. Sama biblioteka roślin też była przepotężna...

Może dodajcie trochę komponentów poszczególnych producentów. Np. FAKRO zrobiło całkiem pokaźną bibliotekę swoich okien, zarówno do CAD'a jak i Revita. Na razie pobieżnie obejrzałem, ale podoba mi sie takie podejście. Takie chyba były założenia pracy w Revicie, że producenci tworzą biblioteki swoich produktów. Rozmawiałem z niektórymi przedstawicielami i mówiłem o takiej potrzebie, ale robili wielkie oczy na hasło Revit :lol:

Możecie dodać też biblioteki kolorów tynków. Nie raz się męczyłem z "przetwarzaniem" koloru ze wzronikowego na revitowy przy renderingu...

O... i kreator więźby prosimy :D
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

czy juz wiadomo kiedy bedzie dostepny revit 2010?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Revita 2010 na pokazach już widziałem, choć to jeszcze była wersja beta 4 - cokolwiek by to miało znaczyć. Spodziewam, że w dystrybucji będzie jak co roku - na przełomie kwietnia i maja.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Post autor: frank_s »

Wg oficjalnych informacji Autodesk dystrybucja Revita 2010 jest przewidziana na 16 kwietnia.
ODPOWIEDZ