Okno i parapet

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Okno i parapet

Post autor: Bartuo »

Witam
Poległem na takiej sprawie.
Robię rodzinę okna wg szablonu okna. Dla przykładu ustawiam HP (wysokość parapetu) na 90 cm, a sam parapet na 5 cm. Gdy dołożę parapet i dołączę go do dołu okna, to będzie się rysował "w górę". Na rzucie jak wstawię rzędną punktu, to będzie 95 (góra parapetu), na przekroju to samo. Gdy ustawię parapet na 5cm w dół od dolnej krawędzi okna (wymiarować będzie poprawnie no i model będzie prawdziwy), to mi parapetu nie odejmuje od ściany i gruba kreska przekroju przebiega po parapecie.

Pewnie trzeba by było poszukać jakichś ustawień netto/brutto.

Zrobiłem sobie symbol przekroju 2D, który się wyświetla w przekrojach, tam parapety narysowałem regionem maskowania i zasłaniają one kawałek ściany z dołu. Niby jest ok, ale jednak gruba linia przekrojowa prześwieca.

Możecie polecić jakieś rozwiązanie nowicjuszowi?

pozdr
Bartek
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okno i parapet

Post autor: pies »

Spróbuj wyłączyć widoczność parapetu w rzucie (czyli w widoku z góry) i dołączyć dwuwymiarowy symbol parapetu (detal) który będzie wyświetlał się na jego miejscu jako parapet.
Powinno pomóc.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
piotrbo
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2012, 13:00

Re: Okno i parapet

Post autor: piotrbo »

Zrób w ścianie wycięcie pod parapet
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Re: Okno i parapet

Post autor: Bartuo »

Zrobiłem sobie rysunek 2d do prezentacji na rzucie. To rozwiązuje sprawę częściowo.

Dopytam jeszcze. To wycięcie definiuję się w rodzinie okna, przez odjęcie czegoś od ściany przykładowej, czy we właściwościach ściany?

Pozdr
Bart
akor
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2016, 21:44

Re: Okno i parapet

Post autor: akor »

W rodzinie okna.
akor
ODPOWIEDZ