Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: Bartuo »

Witam
Chciałbym w zestawieniu drzwi dodać informację, do jakiego pomieszczenia prowadzą. Mogę dać pole From/to room. Pięknie robi to, co chcę. Tylko okazuje się, że ważny jest sposób wstawiania drzwi. Wstawiając, trzeba "najechać" ścianę w odpowiedni sposób, od strony lokalu, a nie od strony korytarza (oczywiście w zależności co chcemy).
To nie ma większego znaczenia, można wstawiając nowe drzwi być uważnym i wstawiać tak, by wszystkie prowadziły na korytarz.

Tylko jak to zmienić w drzwiach już wstawionych? Nie chce mi się wszystkich wykasowywać i wstawiać od nowa, bo już mam etykiety i powymiarowane. Od razu powiem, że odbijanie je strzałkami czy Mirror nic nie daje.

Podsumowując: Jak zmienić w drzwiach FROM/TO room?

Pozdrawiam
Bartek
Załączniki
20170323-082154-001.jpg
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: AndrzejZ »

Może prostackie, czy próbowałeś mirror drzwi w osi ścinay?
Nie mogę sprawdzić bo w r2015 brak opcji DO/Z Pomieszczenia w zestawieniu.
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Re: Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: Bartuo »

Próbowałem. Nawet o tym napisałem :-)
B
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: AndrzejZ »

:-) Rzeczywiście ... . Czyli pozostaje to co zwykle w revicie w podobnych sytuacjach - wnioski na przyszłość i wiara w next version. Dla pocieszenia (z doświadczenia) - za drugim razem ta sama robota idzie "prawie" ;-) dwa razy szybciej :-D
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Re: Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: Bartuo »

Hi, Hi, Hi, zawsze to powtarzam.
piotrbo
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2012, 13:00

Re: Zestawienie drzwi - FROM/TO ROOM

Post autor: piotrbo »

Po zaznaczeniu drzwi na wstążce jest dostępne narzędzie "Wskaż nowy obiekt nadrzędny" / "Pick New Host" i w ten sposób można pozmieniać kierunki drzwi, etykiety zostają, wymiary blokując zostają takie same.
ODPOWIEDZ