Ukrycie wzoru cięcia na arkuszu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Psulik
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:39

Ukrycie wzoru cięcia na arkuszu

Post autor: Psulik »

Dzień dobry!
Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem przy wykonywaniu dokumentacji zbrojenia stopy. Konkretnie chciałbym się Was zapytać czy istnieje możliwość ukrycia wzoru cięcia na wybranym widoku lub arkuszu? Doprecyzowując przypadek; wykonałem model hali, zamodelowałem stopy fundamentowe, wrysowałem zbrojenie. Na jednym arkuszu zestawiłem widoki(przekroje) pomocne przy wrysowywaniu zbrojenia i chciałbym aby na tych przekrojach na pojawiało się kreskowanie żelbetu. Jednocześnie chciałbym aby na innych przekrojach, gdzie elementy żelbetowe są krojone, kreskowanie zostało. Myślałem, że sprawę rozwiążę dzięki tabeli widoczności/grafiki, ale zdaję się, że nie można tam wyłączyć cięcia. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdy przejaw dobrej woli! ;)
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Ukrycie wzoru cięcia na arkuszu

Post autor: Marek K »

Nie mam teraz czasu odpalać teraz Revita i sprawdzać ale może tak: wyłaczyć kreskowanie dla wszystkich stóp. Potem dla tych co ma być , w widoczności grafiki myszka prawy przycik myszy chyba komenda nadpisz elementy - przy zaznaczonym zapyta się czy wszystkie czy tylko jeden wybrać jeden lub podobne i rozwinąć menu, wybrać kreskowanie. Może w ten sposób uda się zrobić kasowanie już zakreskowanych pojedyńczych elementów.
Marek_K
Psulik
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:39

Re: Ukrycie wzoru cięcia na arkuszu

Post autor: Psulik »

Dziękuje za pomoc! Problem rozwiązałem zgodnie z instrukcją, tyle tylko, że zamiast ukrywać dla wszystkich stóp i pokazać tam gdzie chcę, to zostawiłem widoczność wszędzie i ukryłem tylko tam gdzie nie chce. Kluczowe w rozwiązaniu było poznanie komendy 'nadpisz elementy' o której nie byłem świadomy, za co jeszcze raz dziękuję! :)
ODPOWIEDZ