Błąd przy renderiny V-Rayem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Błąd przy renderiny V-Rayem

Post autor: Marek K »

Mam taki problem z V-Ray. Zainstalowałem nową łatkę 3.4002. Przypisałem materiały na cały obiekt. Renderuję obiekt w Revicie wszystko jest OK. Gdy chcę użyć V-ray jest problem - Revit wysypuje się (wyłącza). Gdy model budynku nie posiadał jeszcze wszystkich elementów widocznych przy dachu tj jętek i murłat, nie miał tekstur na zewnątrz to v-ray nie sprawiał problemów renderował. Gdy przypisałem tekstury dla okien, drzwi i pozostałych elementów widocznych na zewnątrz V-ray nie chce renderować i wywala Revita. Co może być nie tak. Może jakaś tekstura albo materiał. A może jest ich dużo? Nie sądzę, bo podobne obiekty (inne pliki) renderują się bez problemu. Dodam jeszcze, że plik Revit z którym V-ray ma problemy wczesniej wywalił mi Revit. Wczytałem go ponownie i z Revitowym renederingiem jest wszystko OK. To jest zrzut ekranu po którym Revit wyskauje błąd i się wylącza. O ile pamiętam plik wysypał się gdy chciałem renderować z hdr w V-rayu. Teraz bez hdr i wywala. Gdzie może tkwić błąd? Nie pozostaje mi nic innego jak po elemencie i materiale (oteksturowaniu) kolejnych elementów w działającym pliku robić testy.
Załączniki
Z tym starym plikiem v-ray działa.
Z tym starym plikiem v-ray działa.
V-ray wywala
V-ray wywala
Render z Revita
Render z Revita
Marek_K
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Błąd przy renderiny V-Rayem

Post autor: Marek K »

Znalazłem błąd. Podczas wykonywania materiału do podbitki połaci zastosowałem do wytłaczania nie teksturę materiału tylko użyłem mapy dla płytek - z odpowiednimi ustawieniami. Wywalało za każdym razem. Gdy wziąłem plik który był OK - nałożyłem tylko materiał pokrycia i podbitki dachu to też wywaliło. Wtedy przypomniałem sobie, że do podbitki użyłem tej procedury. Skasowałem podbitkę i ponowny render. Teraz już poszło OK. Ten eksperyment, ta informacja kosztowala pół dnia kombinacji z problemem. Jak zwykle - "diabeł tkwi w szczegółach". W zalączeniu przyczyna problemu.
Załączniki
Tutaj tkwił problem.
Tutaj tkwił problem.
Marek_K
ODPOWIEDZ