trojan w folderze revita???

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

trojan w folderze revita???

Post autor: mkprojekt »

Wczoraj program antywirusowy zgłosił mi wykrycie trojana w folderze wg ścieżki na zrzucie ekranowym. Dziś od rana, co chwilę alarmuje o jego wykryciu i ja wybieram zablokowanie dostępu. Najchętniej usunąłbym ten plik ale nie wiem czy nie jest do czegoś potrzebny. Napisałem zapytanie do Pomocy Technicznej, tam jest 3 nad ranem i pewnie będę musiał poczekać do 13, 14tej na odpowiedź. Proszę szanownych forumowiczów o sprawdzenie swoimi programami antywirusowymi pliku ad32lw_M.exe. Co więcej plik ten występuje tylko na jednym komputerze Vista Bussiness x64. Na innych stanowiskach w ogóle nie ma pliku ad32lw_M.exe.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Załączniki
trojan_revit.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

W domu pod 32-bitową Vistę i nie mam takiego pliku. W pracowni ma 64-bitową, będę mógł sprawdzić dopiero około 11-tej.
Na Twoim miejscu od razu wsadziłbym ten plik do kwarantanny i zobaczył, czy bez niego Revit chodzi.
Instalowałeś coś wczoraj do Revita, jakiś Service Pack?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Niczego nie instalowałem, nie tylko do revita ale i w komputerze, oprócz aktualizacji antywirusa. Odebrałem w poczcie i otworzyłem kilka plików w Autocadzie. Na pozostałych stanowiskach x32 tez nie ma tego pliku.
Wrzucę do kwarantanny i zobaczymy co się będzie działo...
Dzięki Pies
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Post autor: dead_avis »

Ja proponują Ci sprawdzić tu - bo antyviry czasami się mylą.
http://www.virustotal.com/pl/

u mnie niema tego pliku, choć może on jest tylko dla 64bitów
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Sprawdziłem w pracowni. Na 64-bitowym Revicie mam taki plik i kilka podobnych, ale mój GData Total Care nie ma do nich zastrzeżeń.
Antywirus aktualizuje się codziennie.
Załączniki
wirus.png
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Pies
Niestety po przeniesieniu 3ch plików do kwarantanny nie można uruchomić Revita- błąd licencji.
Wszystkie 3 pliki które masz u siebie Avira pokazuje jako zawierające trojany. Przeskanowałem cały komputer i antywirus wskazał większość plików exe i cab ze stron autodesku jako zawierające szkodliwy kod. Czyżby ktoś chciał szpiegować? Drżyjcie piraci!!! W międzyczasie przyszła odpowiedź z Autodesk, że spokojnie można zzipować lub usunąć pliki, cyt:"If you feel more secure you can delete them and/or ZIP them. Revit will run without them.
ps: Usually you cannot delete a trojan, simple like this."
Niestety, będę musiał wysłać je do producenta antywirusa celem sprawdzenia a na razie walcze z wyskakującym co chwila okienkiem antywirusa.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
dead_avis
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:10

Post autor: dead_avis »

Czemu ich nie sprawdzicie na tej stronie, którą podałem? Tam jest skan 37 antyvirusami. Zresztą avira to taki sobie antyvirus. Ja osobiście polecam kasperskiego i noda.
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Producent oprogramowania antywirusowego po sprawdzeniu potwierdził, że pliki są bezpieczne a program wygenerował fałszywy alarm.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ