Problem z drukowaniem Windows 10

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: qn »

Na wielu komputerach z windows 10 pojawia się problem z drukowaniem. Okienko drukowania nie działa prawidłowo - nie działa przycisk ustawienia drukowania i podglądu, podobnie z przyciskiem wyboru arkuszy drukowania. Po kliknięciu w te przyciski nic się nie dzieje. Czy pojawia się u Was taki problem? Macie jakieś rozwiązanie? Z moich analiz wynika że problem pojawia się na komputerach z windows 10 (ale nie na wszystkich), przy różnych wersjach revita (2016/2017).
Załączniki
drukowanie.png
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: kayser »

Mam ten sam problem.

Poruszałem kiedyś ten wątek
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?f=1&t=19589
Wtedy wydawało mi się, że pomogło używanie innej drukarki. W rzeczywistości problem nadal występuje.

Kiedyś pierwszy wydruk po uruchomieniu Revita działał. Następne nie. Pomagało jedynie restartowanie Revita.
Z racji, że w przyrodzie nic nie ginie, teraz problem jest przy pierwszym wydruku, a kolejne działają.

Może u Ciebie będzie tak samo.
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: qn »

Faktycznie jest taki wątek, przepraszam, można wątki połączyć.
Problem nie jest u mnie, ale u osób które znam.
Skandal, że występuje taki problem i że trzeba coś kombinować z restartowaniem Revita, po prostu szok. Mam nadzieję że z aktualizacją windowsa i/lub Revita problemy znikną. Ale nie wyobrażam sobie prowadzić dużą firmę z kilkudziesięcioma stanowiskami i mieć taki problem przy projekcie z setkami wydruków itd. itp.
Z mojej strony mogę tylko dodać że jestem na 99% pewny że problem występuje tylko przy windowsie 10 i to też nie na wszystkich komputerach.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: pies »

Póki co Windows 10 obchodziłem szerokim łukiem. W końcu padło i na mnie :-(

Czy problem o którym piszecie dotyczy Revita 2017 i starszych, czy również 2018?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: qn »

Z tego co wiem problem występuje niezależnie od wersji Revita, wydaje mi się że też widziałem ten problem również przy Revicie 2018. Na pewno zawsze był to windows 10, ale nie każdy komputer z tym systemem miał ten problem.
Niverson
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017, 19:03

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: Niverson »

Pojawił się u mnie ten sam problem. System Windows 10. Czy mógłby ktoś napisać jak rozwiązać ten problem?
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Problem z drukowaniem Windows 10

Post autor: kayser »

kayser pisze:problem jest przy pierwszym wydruku, a kolejne działają
Za pierwszym razem wybieram druk do pdf i puszczam bez zmiany ustawień. Kolejne próby wydruku już działają normalnie.
ODPOWIEDZ