Zestawienia - template

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
MACIO6
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2015, 18:08
Lokalizacja: Białystok

Zestawienia - template

Post autor: MACIO6 »

Hej
Mam problem z zestawieniami a dokładniej z ustawieniem szerokości kolumn.
Zestawiam pomieszczenia na kartę mieszkań i ok wszystko ustawione potem chciałbym zapisać to jako template i nie bawić się w ustawianie kolejnych zestawień tylko podpiąć to i wszystko.
Ale w tym momencie blokuje mi możliwość zmian szerokości kolumn i inne ustawienia. Teoretycznie mógłbym to przyjąć ale w momencie wprowadzenie jakiegokolwiek nowego parametru do template rozwala mi wszystkie ustawienia szerokości kolumn.
I teraz pytanie czy jest możliwość ustawienia szerokości na stałe i tak żeby zmiana parametru nie powodowała zmian w szerokościach mam teraz 50 tabelek do poprawienie - szlag mnie trafia.

MM
MACIO6
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2015, 18:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Zestawienia - template

Post autor: MACIO6 »

Naprawde nikt nie korzysta z Template przy zestawieniach ????
Przecież to narzędzie aż sie prosi żeby je urzywać tak jak przy widokach itp poza problemem ktory opisałem .

Maciej
marcinm
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2015, 06:48

Re: Zestawienia - template

Post autor: marcinm »

Trzeba pamiętać, że szablony mogą wpływać na widoki dwojako:
1. Zastosowanie właściwości z szablonu (PPM na widoku w przeglądarce projektu): jest jednorazowe i pozwala na późniejszą edycję właściwości widoku
2. Przypisanie szablonu do widoku (wybór szablonu we właściwościach widoku): jest stałe i blokuje możliwość edycji wszystkich właściwości zależnych od szablonu (można je zmienić poprzez edycję szablonu).
Nie dodawanie pola do zestawienia nie powinno zmieniać szerokości ustalonych wcześniej kolumn.
pozdrawiam
marcinm
ODPOWIEDZ