BIM 360 TEAM

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

BIM 360 TEAM

Post autor: kayser »

Korzysta ktoś z usługi BIM 360 TEAM przy projektach w Revit? Chodzi mi o poznanie opinii przy współpracy międzybranżowej.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: BIM 360 TEAM

Post autor: pies »

Nie wiem czy pytasz stricte o BIM 360 TEAM, czy może masz na myśli Collaboration for Revit. Korzystamy z tych narzędzi od początku, kiedy tylko się pojawiły, choć nie od razu było dla mnie jasne co jest co i jak to działa, a przede wszystkim za co się płaci tyle kasy.

To z czego korzystamy na co dzień to oczywiście Collaboration for Revit.
Problemy z dostępem do chmury zdarzają się czasem - na krótko.
Raz było jednak ponad 8 godzin i przyznajęć, że było nerwowo. Najgorzej, że ani nasz krajowy support, ani on-line Autodesku nie był w stanie pomóc, ani nawet stwierdzić co się dzieje. Wszyscy robili zdziwione oczy i zadawali pytania świadczące wyłącznie o tym, że nie mają pojęcia.
Gdyby ktoś powiedział po prostu: przepraszam spaliły nam się serwery w Hongkongu i musimy odpalić zapasowe w Bangladeszu nie miałbym aż takiego żalu.
Tymczasem szarpaliśmy się z licencjami, firewallami i wszelkimi możliwymi, nawet hipotetycznymi kombinacjami problemów które mogłyby być przyczyną po naszej stronie.

Kłopoty też są gdy mamy linkowane pliki Revita. Wszystko robi się wołowate i nie ma większego znaczenia rozmiar linkowanych plików. Być może popełniam jakiś błąd w metodzie, ale póki co nie miałem czasu żeby poeksperymentować.
Zdecydowanie wolę mieć cały model w 1 pliku i to się udaje... z wyjątkiem modelu analitycznego do obliczeń statycznych. To niestety kuleje i nawet nie będę pisał o doświadczeniach, bo póki co ich nie ma.

Beznadziejny jest komunikator. Być może z czasem dorośnie, ale póki co nie korzystamy z niego. Zawracanie głowy i zajmuje za dużo miejsca na ekranie.
Polecam jakiś programik do zdalnego podglądu cudzego monitora. To plus telefon i w kilka minut jesteśmy w stanie omówić problem, przedyskutować warianty i kontynuować robotę. Świetnie działa :-)

Ogólnie, pomimo mankamentów jestem zachwycony. Bardziej ode mnie zachwycony jest kolega, który już nie dojeżdża do pracy z Radomia do Warszawy :-)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: BIM 360 TEAM

Post autor: kayser »

Póki co właśnie interesuje mnie samo BIM 360 TEAM, ze względu na wersję LT osób, z którymi współpracuję. Do tego ta usługa kosztuje względnie mało, bo niecałe 50 zł miesięcznie.

Jestem konstruktorem i chciałbym używać usługi do konsultacji z architektami.

Zależy mi właśnie na komunikacji. Nie koniecznie czat online, ale wymiana komentarzy i odpowiedzi bezpośredni na modelu, a nie przez mejla.
Nie korzystacie z tego?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: BIM 360 TEAM

Post autor: pies »

Nie korzystamy.
Używam TeamViewer + telefon, jeśli chodzi o sprawność komunikacji, to nie do pobicia.
...ale nie pozostaje żaden ślad ustaleń. Każde inne rozwiązanie wiąże się z klepaniem w klawisze.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ