Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, slaw, Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, marcinm

ODPOWIEDZ
Dominikk

Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: Dominikk » 25 sty 2020, 12:17

Dzień dobry,

Chciałbym się zapytać czy nie znacie jakiegoś sposobu na zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned) - najlepiej jakimś filtrem? Szczególnie chodzi mi o to aby uzyskać taki efekt gdy po przypięciu pinezką np. ściany zostanie ona "pokolorowana" automatycznie np. na zielono. Wiem, że istnieje możliwość filtrowania elementów po komentarzach i można by po każdym przypięciu takiego elementu zmieniać mu komentarz ale w moim przypadku gdy często przypinam i odpinam elementy mógłbym się łatwo zgubić. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Dominik

dneprdriver
Kontaktowanie:

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: dneprdriver » 03 lut 2020, 11:03

Dzien dobry,
Proponuje DYNAMO.
Pozdrawiam!
Załączniki
Pinned.JPG
Pinned_2.JPG
Pinned_3.JPG
Pinned_3.JPG (28.93 KiB) Przejrzano 231 razy

Dominikk

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: Dominikk » 10 lut 2020, 12:08

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czuję, że jestem już blisko rozwiązania jakie mnie interesuje ale mam jeszcze pewien problem. Mianowicie wykonuję w dynamo taki kod jak w załączniku poniżej. W widoku 3D pojawiają mi się kolory natomiast w widokach 2D (floor plans) niestety przedstawiony kod nie działa. Co może być tego przyczyną?
Zauważyłem jeszcze różnicę, że u mnie kolory są nakładane na elementy wypełniając je w całości. Chciałbym uzyskać bardziej efekt aby kolory wypełniały tylko powierzchnie a krawędzie zostały czarne.

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
03.JPG
02.JPG
01.JPG

ODPOWIEDZ