stropodach

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

stropodach

Post autor: mkprojekt »

Witam
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby pomóc w następującym problemie. Musze stworzyć strpopodach wentylowany oraz pełny. Czy da się do tego celu wykorzystać narzędzie strop tak żeby spód stropu był poziomo a wierzch z papa pod kątem powiedzmy 10stopni? Czy tak samo da się wykonac w Revicie stropodach wentylowany? Czy może powinienem łączyć strop z dachem ( i czy da się uzyskać spadki do środka dla dachu) żeby uzyskac oczekiwany efekt?
pozdrawiam
mkprojekt
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jako spadków używam dachu o grubości 4 cm (co odpowiada grubości betonu na warstwie keramzytu z którego kształtuję spadki)

Dachy odwodnione do wewnątrz robię tak:
1. tworzę zwykły strop nad najwyższą kondygnacją
2. dzielę dach na zlewnie.
3. ustalam różnicę poziomu między najwyższą krawędzią dachu i poziomem wpustu dachowego dla przyjętego minimalnego spadku (zwykle 2%) -( liczę na kartce :) )
4. tworzę bryłę (SOLID FORM) typu SOLID BLEND. Najpierw rysuję obrys zlewni (EDIT BOTTOM), a potem wpust (EDIT TOP), więc dlatego DEPTH ma wartość ujemną równą różnicy poziomu (pkt 3). Potem VERTEX CONNECT i prawie gotowe. Do korekty krawędzi służą uchwyty.
5. potem już tylko ROOF BY FACE i gotowe.

Zalączam prosty przykład (z przerysowanymi spadkami :) )
Załączniki
spadki_dachu.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Dziękuję. To rozjaśniło mi trochę spojrzenie. Ale jak mniemam obie płaśzczyzny dachu (zewnętrzna-górna i wewnętrzna-dolna) sa równoległe do siebie? Czy można połączyć ze sobą 2 stropy (scalić je) poziomy i skośny, tak aby utworzyć hybrydę na kształt stropodachu?
mirek
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Z tego co wiem to nie można, ale jeśli Ci zależy z jakichś względów na połączeniu obiektów to możesz je zgrupować.

A props grupowania, to genialne narzędzie, jeśli ktoś robi mieszkaniówkę, hotel czy biurowiec, czyli obiekt z powtarzalnymi elementami takimi jak kondygnacje czy sekcje.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
marmara

Post autor: marmara »

pies pisze:A props grupowania, to genialne narzędzie, jeśli ktoś robi mieszkaniówkę, hotel czy biurowiec, czyli obiekt z powtarzalnymi elementami takimi jak kondygnacje czy sekcje.
genialne, ale co myślisz o informacji z biuletynu procadu gdzie piszą:
grup nie powinno się odbijać przy pomocy polecenia lustro [mirror]. Przy bardziej złożonych
grupach mogą pojawiać się błędy,
grupy można zapisywać w zewnętrznych folderach oraz wczytywać je do projektu,
nie można zapisać grup, które posiadają grupy zagnieżdżone.
marmara

Post autor: marmara »

? nie wiem co to znaczy bardziej złożone grupy i o jakie błędy chodzi?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Wydawać by się mogło, że projektując bliźniaka, wystarczy zaprojektować jego połowę. Niestety przy poleceniu MIRROR, Revit gubi się, rozsypują mu się połączenia między elementami.
Spotkałem się z tym problemem, ale dokładnie nie potrafię określić w jakich sytuacjach się to dzieje. Zrobiłem dziś tytułem eksperymentu MIRROR rozbudowanym grupom (sekcja składająca sie z 5 mieszkań uszczegółowiona tak jak projekt budowlany) i działało bez błędu
nie można zapisać grup, które posiadają grupy zagnieżdżone
Pytasz co to są grupy zagnieżdżone? czy też: dlaczego programiści mieli taki kaprys? :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

pytanie czy koniecznie trzeba laczyc, bo przyjmujac cienki dach udajacy pape warstwe powietrza ktora znajduje sie pod nim a stropem rownie dobrze mozna opisac jako izolacje termiczna, reszta wartsw na stropie jak tam ci wyjdzie

troche do okola ale tak opisywalem i cacy wychodzi
pozdro
slaw 8)
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

tak probowałem jak napisał "sław". jest problem przy edycji, trzeba pamiętać żeby edytować równolegle strop i dach. moze da się połaczyć kłódką?
ODPOWIEDZ